Ukryj reklamę - wykup konto PRO

#76  2020-02-16 19:00:34

michal98
michal98
Forumowicz
Ostrzeżenia: 0

Re: Rodzaje kont na flogu

nicki4 napisał:

Jednym tagi pomagają znaleźć coś czego szukają, ktoś inny może zamiast 10 zdjęć wrzuci jedno, nad którym chwilę się zastanowi (co wyjdzie na dobre temu portalowi).
Ilość zdjęć - może np 7 na tydzień zamiast 1 dziennnie. Jak ktoś będzie miał okres bezzdjęciowy, to sobie później może wrzucić trochę zdjęć z urlopu w ciekawych miejscach.

A z innej beczki - ilość i jakość wrzucanych zdjęć, tagi itp - to wszystko kieruje ten portal w stronę portalu dla fotografów. A kiedyś, kiedyś, był to blog fotograficzny. Czyli ploty okraszone zdjęciami.
To już oddzielny temat. Czy jeśli Pani czy Pan wklejający tu kwiatki na dzień dobry, kawkę na śniadanie a aniołka na dobranoc zostaną ograniczeni do 1 czy 3 zdjęć to będa z tego zadowoleni ? A może rozdzielenie "plotkujący fotografujący" i "fotografowie" ? W jednym miejscu pozdrowienia, buziaczki, aniołki, zdjęcia małe, ograniczone wielkościowo, tylko jako ilostracja dobrego lub złego humoru autora, a w drugim miejscu zdjęcia w większej rozdzielczości, dla kont "pro" nie skompresowane, dla zwykłych gorszej jakości (za coś w końcu się płaci), ilości również ograniczone. Ci którzy uprawiają fotografię zawodowo, prawie zawodowo, itp, wiedzą ile dobrych zdjęć powstaje z jednej sesji z modelką czy modelem. I to tyczy się pozostałych dziedzin. Moim zdaniem lepiej prezentuje się portfolio nie przeładowane takimi samymi zdjęciami. Tutaj raczej nie buduje się portfolio fotografa.

Moim zdaniem rozdzielenie dwóch grup to niezły pomysł, choć nie w ramach odrębnych portali - jeden portal, możemy normalnie odwiedzać się nawzajem, komentować itp. między dwiema grupami, ale jednak pewna odrębność, odrębne zakładki itp., bo jedni chcą bardziej społecznościówki (jak ja), inni z kolei portalu dla zaawansowanych technicznie amatorów fotografii.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#77  2020-02-16 19:32:27

rafsr71
rafsr71
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 1

michal98 napisał:

nicki4 napisał:

Jednym tagi pomagają znaleźć coś czego szukają, ktoś inny może zamiast 10 zdjęć wrzuci jedno, nad którym chwilę się zastanowi (co wyjdzie na dobre temu portalowi).
Ilość zdjęć - może np 7 na tydzień zamiast 1 dziennnie. Jak ktoś będzie miał okres bezzdjęciowy, to sobie później może wrzucić trochę zdjęć z urlopu w ciekawych miejscach.

A z innej beczki - ilość i jakość wrzucanych zdjęć, tagi itp - to wszystko kieruje ten portal w stronę portalu dla fotografów. A kiedyś, kiedyś, był to blog fotograficzny. Czyli ploty okraszone zdjęciami.
To już oddzielny temat. Czy jeśli Pani czy Pan wklejający tu kwiatki na dzień dobry, kawkę na śniadanie a aniołka na dobranoc zostaną ograniczeni do 1 czy 3 zdjęć to będa z tego zadowoleni ? A może rozdzielenie "plotkujący fotografujący" i "fotografowie" ? W jednym miejscu pozdrowienia, buziaczki, aniołki, zdjęcia małe, ograniczone wielkościowo, tylko jako ilostracja dobrego lub złego humoru autora, a w drugim miejscu zdjęcia w większej rozdzielczości, dla kont "pro" nie skompresowane, dla zwykłych gorszej jakości (za coś w końcu się płaci), ilości również ograniczone. Ci którzy uprawiają fotografię zawodowo, prawie zawodowo, itp, wiedzą ile dobrych zdjęć powstaje z jednej sesji z modelką czy modelem. I to tyczy się pozostałych dziedzin. Moim zdaniem lepiej prezentuje się portfolio nie przeładowane takimi samymi zdjęciami. Tutaj raczej nie buduje się portfolio fotografa.

Moim zdaniem rozdzielenie dwóch grup to niezły pomysł, choć nie w ramach odrębnych portali - jeden portal, możemy normalnie odwiedzać się nawzajem, komentować itp. między dwiema grupami, ale jednak pewna odrębność, odrębne zakładki itp., bo jedni chcą bardziej społecznościówki (jak ja), inni z kolei portalu dla zaawansowanych technicznie amatorów fotografii.

Ja natomiast myślę że wszelkie podziały niczego dobrego nie wnoszą.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#78  2020-02-16 19:38:53

voolpes
voolpes
Zbanowany
Ostrzeżenia: 3

michal98 napisał:

nicki4 napisał:

Zapamiętaj sobie na resztę życia "lepsze jest wrogiem dobrego" przekładając jeszcze to powiedzenie inaczej to po prostu im coś prostsze tym lepiej działa.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#79  2020-02-16 19:42:47

nicki4
nicki4
Forumowicz

voolpes napisał:

...
Zapamiętaj sobie na resztę życia "lepsze jest wrogiem dobrego" przekładając jeszcze to powiedzenie inaczej to po prostu im coś prostsze tym lepiej działa.

Tym sposobem dziś siedzielibyśmy na drzewach razem z potomkami Lucy.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#80  2020-02-17 18:28:25

nikaro
nikaro
Forumowicz

A może warto postulować, aby forum (zarówno czytanie jak i pisanie postów) było dostępne tylko dla zalogowanych członków Floga?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#81  2020-02-17 18:32:09

voyager747
voyager747
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 2

W sumie dobry pomysł.

Jeszcze jedna uwaga ważna. Jeśli ktoś zgłasza np. kradzione zdjęcia, obrażanie, inne niezgodne z regulaminem zachowania, to admin nie powinien podawać kto to zgłosił. To niestety rodzi chęć zemsty itp. sam już to przeżyłem, więc wiem jak jest.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#82  2020-02-17 18:32:46

tak-sobie-pstrykam
tak-sobie-pstrykam
Forumowicz

Czytanie nez różnicy. Pisanie tylko dla zalogowanych i bez bana.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#83  2020-02-17 18:42:07

nikaro
nikaro
Forumowicz

Wydaje mi się, że to co piszemy na forum, to nasze sprawy, nas dotyczące. Moim zdaniem nie musi to być lekturą dla połowy świata... Może ktoś się jeszcze wypowie:)

Ostatnio edytowany przez nikaro (2020-02-17 18:45:51)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#84  2020-02-17 18:45:47

rafsr71
rafsr71
Zaawansowany forumowicz

nikaro napisał:

Wydaje mi się, że to co piszemy na forum, to nasz sprawy, nas dotyczące. Moim zdaniem nie musi to bvyć lekturą dla połowy świata... Może ktoś się jeszcze wypowie:)

O żadnych tajemnicach też przecie nie piszemy smile
A tak przy okazji, strasznie dużo kategorii ma to nasze forum. Po kiego? Wystarczyłoby ze trzy. A tak to dochodzi do sytuacji że wypowiesz się w jakimś temacie, ktoś uzna że to nie na temat i dyskusje zamyka.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#85  2020-02-17 18:49:40

rafsr71
rafsr71
Zaawansowany forumowicz

johana-granser napisał:

rafsr71 napisał:

nikaro napisał:

Wydaje mi się, że to co piszemy na forum, to nasz sprawy, nas dotyczące. Moim zdaniem nie musi to bvyć lekturą dla połowy świata... Może ktoś się jeszcze wypowie:)

O żadnych tajemnicach też przecie nie piszemy smile
A tak przy okazji, strasznie dużo kategorii ma to nasze forum. Po kiego? Wystarczyłoby ze trzy. A tak to dochodzi do sytuacji że wypowiesz się w jakimś temacie, ktoś uzna że to nie na temat i dyskusje zamyka.

Niby tak ale powiedz po co osoby nie majace tu profilu maja czytac skoro nie sa z tego portalu ,forum jest dla osob tu majacych profile

Tak po prawdzie to wydawało mi się że tylko tutejsi są zainteresowani. Ale owszem, niechby to miejsce było tylko dla posiadaczy konta na flogu.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#86  2020-02-17 18:49:48

nikaro
nikaro
Forumowicz

Ja też uważam tak, jak Johana. Czasami mimo wszystko są burzliwe dyskusje i drażliwe tematy:)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#87  2020-02-17 19:24:21

miron
miron
Nowy forumowicz

Zdecydowanie popieram "nikaro" i "johana-granser". Forum powinno być tylko i wyłącznie dla posiadaczy konta na flogu

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#88  2020-02-17 19:27:24

wedrownosc
wedrownosc
Moderator

nikaro napisał:

A może warto postulować, aby forum (zarówno czytanie jak i pisanie postów) było dostępne tylko dla zalogowanych członków Floga?

Pisanie na Forum już wymaga założenia konta na flogu. Można oczywiście nie mieć na części fotograficznej żadnych zdjęć, ale na forum już wtedy pisać można. To są osobne moduły, tylko baza userów jest ta sama.

rafsr71 napisał:

A tak przy okazji, strasznie dużo kategorii ma to nasze forum. Po kiego? Wystarczyłoby ze trzy.

Zgadzam się, niektóre kategorie które nie generują ruchu powinny zniknąć dla odciążenia serwera i zwiększenia przejrzystości Forum.

rafsr71 napisał:

A tak to dochodzi do sytuacji że wypowiesz się w jakimś temacie, ktoś uzna że to nie na temat i dyskusje zamyka.

Ktoś zamyka tylko wtedy, kiedy dochodzi do tzw. gównoburzy i wzajemnego naskakiwania użytkowników na siebie.
Poza tym ktoś jest generalnie otwarty na sugestie współużytkowników tego zacnego portalu.
A jeszcze chętniej chciałby mieć Kogoś z Was do pomocy, co najmniej dwie osoby, jeśli chodzi o moderowanie na Forum.
Ale chętnych to widzę, cała kolejka. Wąskotorowa :-)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#89  2020-02-17 19:40:42

nikaro
nikaro
Forumowicz

Nie wiem, czy została dobrze zrozumiana, miałam na myśli to, żeby czytanie postów na forum było dostępne dla zalogowanych członków floga, natomiast  niewidoczne dla osób z zewnątrz (wylogowanych czy też bez konta).

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#90  2020-02-17 19:54:10

pipolux
pipolux
Zaawansowany forumowicz

Wg. mnie zbędny jest cały dział " Popularne zdjęcia " aloha

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#91  2020-02-17 19:55:15

viking
viking
Moderator

nikaro napisał:

Nie wiem, czy została dobrze zrozumiana, miałam na myśli to, żeby czytanie postów na forum było dostępne dla zalogowanych członków floga, natomiast  niewidoczne dla osób z zewnątrz (wylogowanych czy też bez konta).

Forum spełnia różne funkcje, również dydaktyczne, nie każdy chce się rejestrować by się dowiedzieć czegoś o danym aparacie czy obiektywie. Po za tym ludzie często chcą się czegoś dowiedzieć o portalu na podstawie forum, czy warto się rejestrować, jacy ludzie tu są. Nasze wypowiedzi świadczą o nas. Zamykanie się we własnym gronie tylko zaszkodzi portalowi i namnoży pootwierane konta które nie będą używane

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#92  2020-02-17 20:00:19

rafsr71
rafsr71
Zaawansowany forumowicz

viking napisał:

nikaro napisał:

Forum spełnia różne funkcje, również dydaktyczne, nie każdy chce się rejestrować by się dowiedzieć czegoś o danym aparacie czy obiektywie. Po za tym ludzie często chcą się czegoś dowiedzieć o portalu na podstawie forum, czy warto się rejestrować, jacy ludzie tu są. Nasze wypowiedzi świadczą o nas. Zamykanie się we własnym gronie tylko zaszkodzi portalowi i namnoży pootwierane konta które nie będą używane

Jeżeli jest to forum na flogu to chyba jasne że dla użytkowników. Jest dużo miejsc w necie gdzie można nabywać wiedzy.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#93  2020-02-17 20:14:38

viking
viking
Moderator

rafsr71 napisał:

viking napisał:

nikaro napisał:

Jeżeli jest to forum na flogu to chyba jasne że dla użytkowników. Jest dużo miejsc w necie gdzie można nabywać wiedzy.

Portale które mają ukryte forum zniechęcają do rejestracji, potencjalny nowy użytkownik rezygnuje z rejestracji bo spodziewa się jakiś napastliwych użytkowników, to może następnym krokiem będzie ukrycie zdjęć smile Bez nowych użytkowników portal wcześniej czy później umrze. Nie wiem co tak strasznego jest tu pisane że trzeba to ukryć.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#94  2020-02-17 20:17:28

wedrownosc
wedrownosc
Moderator

viking napisał:

Portale które mają ukryte forum zniechęcają do rejestracji, potencjalny nowy użytkownik rezygnuje z rejestracji bo spodziewa się jakiś napastliwych użytkowników, to może następnym krokiem będzie ukrycie zdjęć smile Bez nowych użytkowników portal wcześniej czy później umrze. Nie wiem co tak strasznego jest tu pisane że trzeba to ukryć.

Pod tym kątem należy się z Tobą zgodzić. Taki portal jak ten potrzebuje nowych użytkowników, tak samo jak kolej nowych pasażerów, a restauracja nowych klientów. I ukrycie Forum może zniechęcić.

Choć na innych portalach jest rozwiązanie, że niektóre podfora są widoczne tylko dla zalogowanych. Nie wiem na ile ten silnik Forum na to pozwala.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#95  2020-02-17 20:22:00

svenlbn28
svenlbn28
Zaawansowany forumowicz

Wkurzające np. jest to, że na Instagramie po przeglądaniu galerii zdjęć po jakimś czasie wyskakuje napis "Zaloguj się aby przeglądać". To jest trochę upierdliwe.
Nie popieram pomysłu, aby floga można było tylko oglądać będąc zalogowanym.
Chyba że chodzi o całkowity zakaz komentowania w księdze gości, to się wtedy zgodzę.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#96  2020-02-17 20:22:37

rafsr71
rafsr71
Zaawansowany forumowicz

viking napisał:

rafsr71 napisał:

viking napisał:

Jak zakładałem tu konto to nawet nie wiedziałem że jest tu forum. Jakoś nie wpadłem na pomysł by "poznawać" tutejszych użytkowników po tym co piszą w forumowych dyskusjach.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#97  2020-02-17 20:30:54

viking
viking
Moderator

rafsr71 napisał:

viking napisał:

rafsr71 napisał:

Jak zakładałem tu konto to nawet nie wiedziałem że jest tu forum. Jakoś nie wpadłem na pomysł by "poznawać" tutejszych użytkowników po tym co piszą w forumowych dyskusjach.

Różni są ludzie ja na przykład zawsze staram się sprawdzać z kim będę dzielił swoją pasję. Wolę konstruktywne rozmowy niż pyskówki o niczym smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#98  2020-02-17 20:31:32

nikaro
nikaro
Forumowicz

Jakby tak jakiś potencjalny użytkownik o wrażliwej psychice poczytał niektóre wątki na naszym forum, mógłby być w głębokiej rozterce;))) To tak trochę pół żartem, pół serio teraz;)) Dobrze, że jest dyskusja:)

viking napisał:

rafsr71 napisał:

viking napisał:

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#99  2020-02-17 20:31:46

rafsr71
rafsr71
Zaawansowany forumowicz

viking napisał:

rafsr71 napisał:

viking napisał:

Różni są ludzie ja na przykład zawsze staram się sprawdzać z kim będę dzielił swoją pasję. Wolę konstruktywne rozmowy niż pyskówki o niczym smile

Jasne

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#100  2020-02-23 06:59:02

kfadrat
kfadrat
Forumowicz

tak-sobie-pstrykam napisał:

johana-granser napisał:

puste profile usunac oczywiscie osob niezyjacych jak najbardziej zostawic

Dziwna logika. Puste konto i konto truposza zajmują miejsce. Z pustego nikt nie korzysta a zmarłemu konto nie potrzebne. Usunąć i już.

Gdy zmarły chce by konto istniało, za życia może to załatwić z inną znaną mu zaufaną osobą, by podtrzymywała mu konto ku pamięci potomnym. Przekazuje mu tylko hasło do konta. Po śmierci użytkownika, osoba zaufana z reguły wie że użytkownik zmarł i od tej pory raz za czas się loguje i zostawia tu i ówdzie jakieś komentarze na flogu. Raz za czas ze zmiana pory roku, wstawi jakąś fotkę z widoczkiem, np zawsze z tego samego miejsca, no i konto dalej istnieje, a osoba na drugim świecie jest zadowolona, że potomni mają wgląd w jego konto.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie
z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc