#126  2017-04-19 17:23:37

mokkower
Nowy forumowicz
Ostrzeżenia: 0

Re: Wyróżnienia...

chcesz napisał:

mokkower napisał:

anacocito napisał:

Flog jest takim samym portalem jak wszystkie inne.

To jest teza nawiązująca do portali prawdziwie fotograficznych, czy  do mających jakikolwiek dodatek fotografii ??

z floga zrobił się portal społecznościowy z dodatkiem prezentacji swoich pstryków wink

Zgadzam się i to dlatego szereg "prac" o określonym profilu może znaleźć uznanie wyłącznie w miejscu o takim właśnie charakterze. Jeden ze znanych w świecie fotografów powiedział, że wielkim fartem, uśmiechem fortuny jest zrobienie kilku świetnych fotek na rok, może nawet do 12-stu, jak się jest wielkim fotografem i ma się duże szczęście. Miejscowy Plenum Titulum tzw ekspert oraz "społeczność" nadto dobitnie wykazałaby mu, że nie ma pojęcia o fotografii i możliwy jest hurt.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#127  2017-04-19 20:58:35

anacocito
anacocito
Zaawansowany forumowicz

Chyba powoli dochodzimy do sedna sprawy. Pewna prawda znowu aż szczypie w oczy:
Tam, gdzie się zaczyna komercja - tam się kończy talent i sztuka. Czyli w przekładzie
z polskiego na podwórkowy: tam, gdzie się zaczyna kasa, tam się kończą kumple.

Dla wyjaśnienia tego zjawiska posłużę się pewną odległą paralelą co prawda
nie fotograficzną lecz muzyczną, bo tu łatwiej "ustawić kontrast i ostrość" obrazu.
Dwa zjawiska muzyczne: z jednej strony Zenek Martyniuk, miły, sympatyczny,
lekko pucołowaty chłopak z wokalem trochę przypominającym miauczącego kota,
a przy okazji nieprzyzwoicie bogaty.

Z drugiej dwaj odrobinę inni wokaliści: Demis Russos i Andrea Bocelli.

Na jakiej płaszczyźnie porównywać te dwa zjawiska muzyczne i czy
w ogóle jest to możliwe? Chyba nie. Dlaczego więc sympatyczny Zenek
zaistniał w świecie muzycznej komercji? Bo klaszczą mu i nabijają
kabzę miliony takich jak on. Oni też chcieliby oszaleć "dla twych oczu
zielonych". O wiele więcej kasy "trzepią" na nim promotorzy i wydawcy
płyt. To on w świecie muzycznym dostaje najwięcej   ...  wyróżnień.

I właśnie dlatego naprawdę warto jest wrzucić na luz, śmiać się
z flogusiowych wyróżnień i patrzeć na świat w sposób dowcipny
z "przymrużeniem oka".

Miłego wieczoru!

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#128  2017-04-19 21:03:18

eastwood
eastwood
Super forumowicz

anacocito napisał:

Tam, gdzie się zaczyna komercja - tam się kończy talent i sztuka. Czyli w przekładzie

nie fotograficzną lecz muzyczną, bo tu łatwiej "ustawić kontrast i ostrość" obrazu.

z "przymrużeniem oka".

Miłego wieczoru!

Masz całkowitą racje. Ja na to mówię...Taka Gmina"....

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#129  2017-04-21 14:49:33

mokkower
Nowy forumowicz

eastwood napisał:

anacocito napisał:

z "przymrużeniem oka".

Miłego wieczoru!

O,  dowcipnie tu jest bardzo. Bardzo !
Tu tak się wszystko ogniskuje na fotografii, że hej !
Są tu i owszem dobre, bardzo dobre zdjęcia, ale bez przesady, za wiele ich znowu nie ma, i  to też jest znamienne. Za to bardzo wiele z nich - tych zdjęć na poziomie -  nie jest wcale zauważanych, nie są omawiane itd., a jak już do tego dochodzi, to w taki często sposób, iż pod nimi pojawia się  komentarz  nawiązujący do najważniejszej chyba kwestii na tym portalu, czyli "zapraszam do mnie". Wszak plusy, "ulubione" nominowacz rangi Złotej Podwiązki, to jest to !

Tu się tak wszystko ogniskuje na Fotografii przez taaaaakie F, że faktycznie DOBRE zdjęcie nie będzie miało tyle komentarzy co takie, które nawiązuje do tego, że Tuskowi, to warto by wbić siekierkę w ciało. I to jest dopiero dobry fot! To jest "przekaz" !Taki "fot" to ma komentarze w licznie mnogiej !! To jest właściwie nawet nie jest "wpis", to jest "praca"!! Taki fot daje do myślenia, zastanawia odbiorcę.   To jest dopiero FOTOGRAFIA, zwłaszcza, że w tyle głowy jest zauroczenie nauką Jezusa z Nazaretu.......
To, że takich sytuacji jest pełno pod całkowitymi gniotami (zdjęciami, które nie powinny nawet okraszać wnętrza sracza na największym odludziu), zaś dobre zdjęcia stoją w koncie,  jest pewnym  podsumowaniem tego, co tu się dzieje w TEMACIE FOTOGRAFIA. Zamiast dyskutować o dobrej fotografii większość woli pisać slogany, które nic nie znaczą, albo prowadzić rozważania jak wyżej.
Rozkminy FOTOGRAFÓW są jasne i przejrzyste. Uchodźca to wiadomo kto, żydek - tak samo. Przejście od gnoja do zdrajcy przychodzi tu łatwiej niż przyzwoite naświetlenie kadru......

FOTOGRAFIA FIRST, America second !

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#130  2017-04-21 14:56:25

chcesz
chcesz
Nowy forumowicz

mokkower napisał:

eastwood napisał:

anacocito napisał:

z "przymrużeniem oka".

Miłego wieczoru!

Są tu i owszem dobre, bardzo dobre zdjęcia, ale bez przesady, za wiele ich znowu nie ma, i  to też jest znamienne. Za to bardzo wiele z nich - tych zdjęć na poziomie -  nie jest wcale zauważanych, nie są omawiane itd., a jak już do tego dochodzi, to w taki często sposób, iż pod nimi pojawia się  komentarz  nawiązujący do najważniejszej chyba kwestii na tym portalu, czyli "zapraszam do mnie". Wszak plusy, "ulubione" nominowacz rangi Złotej Podwiązki, to jest to !

Tu się tak wszystko ogniskuje na Fotografii przez taaaaakie F, że faktycznie DOBRE zdjęcie nie będzie miało tyle komentarzy co takie, które nawiązuje do tego, że Tuskowi, to warto by wbić siekierkę w ciało. I to jest dopiero dobry fot! To jest "przekaz" !Taki "fot" to ma komentarze w licznie mnogiej !! To jest właściwie nawet nie jest "wpis", to jest "praca"!! Taki fot daje do myślenia, zastanawia odbiorcę.   To jest dopiero FOTOGRAFIA, zwłaszcza, że w tyle głowy jest zauroczenie nauką Jezusa z Nazaretu.......
To, że takich sytuacji jest pełno pod całkowitymi gniotami (zdjęciami, które nie powinny nawet okraszać wnętrza sracza na największym odludziu), zaś dobre zdjęcia stoją w koncie,  jest pewnym  podsumowaniem tego, co tu się dzieje w TEMACIE FOTOGRAFIA. Zamiast dyskutować o dobrej fotografii większość woli pisać slogany, które nic nie znaczą, albo prowadzić rozważania jak wyżej.
Rozkminy FOTOGRAFÓW są jasne i przejrzyste. Uchodźca to wiadomo kto, żydek - tak samo. Przejście od gnoja do zdrajcy przychodzi tu łatwiej niż przyzwoite naświetlenie kadru......

podsumowanie że hej, nic dodać nic ująć smile powinni tu dodać przycisk "Lubie to" smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#131  2017-06-17 06:25:19

pozeracz-podrozy
pozeracz-podrozy
Forumowicz

mokkower napisał:

eastwood napisał:

anacocito napisał:

z "przymrużeniem oka".

Miłego wieczoru!

To i tutaj też zaraza dotarła?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#132  2017-06-29 09:52:30

slawek-i-ewa
slawek-i-ewa
Nowy forumowicz

Ja od pewnego czasu przestałem otwierać kategorię zdjęć wyróżnionych. Bo jak otworze to i tak juz wiem co tam zastanę... Jak fota ma babę z cyckami albo i nie tylko to się prawie na 100% od razu wyróżnia... Ech! Świat mocno poszedł na psy!

Ostatnio edytowany przez slawek-i-ewa (2017-06-29 09:54:19)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#133  2017-06-29 15:45:27

resec
Nowy forumowicz

slawek-i-ewa napisał:

Ja od pewnego czasu przestałem otwierać kategorię zdjęć wyróżnionych. Bo jak otworze to i tak juz wiem co tam zastanę... Jak fota ma babę z cyckami albo i nie tylko to się prawie na 100% od razu wyróżnia... Ech! Świat mocno poszedł na psy!

to znaczy że powinnam zachwycać się krową...koniem,i innymi zwierzętami..bo kobieta z "cyckami",czy bez, to jest złe foto...albo może powinnam się trzymać tylko kwiatów,bo takie zdjęcia wystawiam.....otóż nie!.zachwycam się zdjęciami,które przyciągną moją uwagę....i nie patrzę na kategorie....ważne jaki jest przekaz ...jeśli autor  potrafi zatrzymać...to w moim mniemaniu jest dobre zdjęcie.Radzę nauczyć się też dobrze bawić,bo jeśli zrozumiałam intencję floga tooo...jest portal dla Wszystkich.....a krzykaczom proponuję założyć swoją wspaniała stronę tylko dla wybitnych fotografów!!!Pozdrawiam:)

Ostatnio edytowany przez resec (2017-06-29 17:33:32)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#134  2017-06-29 19:04:05

pozeracz-podrozy
pozeracz-podrozy
Forumowicz

slawek-i-ewa napisał:

Chyba nieważne jaki jest temat , ale ważne w jaki sposób się ten temat ujmuje. Może być "baba z cyckami", może być piesek, kotek, krowa, czy cokolwiek innego. Pamiętam, że kiedyś zachwyciła mnie fota brudnych naczyń w zlewozmywaku do połowy wypełnionym woda z płynem do mycia. Niewiarygodne dla mnie dotychczas, ale fota była naprawdę świetna. Próbowałem sam troszkę zmałpować, ale rezultat był fatalny.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#135  2017-06-29 19:10:16

pozeracz-podrozy
pozeracz-podrozy
Forumowicz

resec napisał:

slawek-i-ewa napisał:

to znaczy że powinnam zachwycać się krową...koniem,i innymi zwierzętami..bo kobieta z "cyckami",czy bez, to jest złe foto...albo może powinnam się trzymać tylko kwiatów,bo takie zdjęcia wystawiam.....otóż nie!.zachwycam się zdjęciami,które przyciągną moją uwagę....i nie patrzę na kategorie....ważne jaki jest przekaz ...jeśli autor  potrafi zatrzymać...to w moim mniemaniu jest dobre zdjęcie.Radzę nauczyć się też dobrze bawić,bo jeśli zrozumiałam intencję floga tooo...jest portal dla Wszystkich.....a krzykaczom proponuję założyć swoją wspaniała stronę tylko dla wybitnych fotografów!!!Pozdrawiam:)

Widzę, że ostatnio to chyba jakaś nowa moda w Polsce, by proponować dysydentom opuszczanie...jedni floga, inni kraju. Co do zabawy, to można bawić się w piaskownicy, a można też w operze. Niestety piaskownica wniesiona do opery skutecznie dusi tą ostatnią.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#136  2017-06-29 20:05:19

resec
Nowy forumowicz

pozeracz-podrozy napisał:

resec napisał:

slawek-i-ewa napisał:

Widzę, że ostatnio to chyba jakaś nowa moda w Polsce, by proponować dysydentom opuszczanie...jedni floga, inni kraju. Co do zabawy, to można bawić się w piaskownicy, a można też w operze. Niestety piaskownica wniesiona do opery skutecznie dusi tą ostatnią.

To prawda... można świetnie bawić się w operze,ale można też w piaskownicy budować wspaniałe zamki, które zachwycą każdego.....ale mam wrażenie że niektórzy nie dorośli ani do jednego,ani do drugiego.....tym samym kończę dyskusję.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#137  2017-06-30 07:52:41

anacocito
anacocito
Zaawansowany forumowicz

resec napisał:

Przy jakiejś innej okazji pisałem, że walka o wyróżnienia na flogu to walka o " medal z kartofla ",
bo przecież niczego tu nie wygrywasz. Gdyby laureat otrzymywał jakiś nowy model lustrzanki,
to wtedy na forum " pióra by się posypały ". O co zatem ten szum? Chyba chodzi tu raczej o
obecność " w sieci " ( trochę tak, jak na Facebooku - jak nie masz tam profilu, to po prostu
nie istniejesz lub jesteś nikim ). Jeśli mam bloga na flogu - to jestem, a jeśli ta moja obecność
została zauważona - i jakaś moja fotka otrzymała wyróżnienie - to znaczy ,że moja osobowość
jest wybitna i " wszechświat " właśnie się o tym dowiedział. A tej lustrzanki nie chcę, bo
i tak mi jej nie dadzą, a ten medal z kartofla to niech sobie " wsadzą ". I chyba dlatego
im wcześniej to " ogarniesz ", tym lepiej będziesz się bawił na flogu, bo to portal
rozrywkowo - społecznościowy.

Merci beaucoup za uwagę!

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#138  2017-06-30 08:38:52

hex
hex
Super forumowicz

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#139  2017-06-30 23:21:44

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 1

gladiator - w starożytnym Rzymie zapaśnik walczący na arenie cyrkowej  PATRZ - WYRÓŻNIONE, ZD, POPULARNE...

cyrk - obiekt z areną w środku, w którym odbywają się popisy, m.in wcześniej wytresowanych gladiatorów przez inne persony flogowe super gladiatorów,

tresura -  uczenie wykonywania określonych czynności przez powtarzanie ich w jednakowych okolicznościach, wyrabianie u nich prostych odruchów warunkowych, nawyków przez stosowanie nagród i kar, np. dasz plusa - otrzymasz plusa, dasz komentarz - otrzymasz komentarz, poślesz do poczekalni - też możesz zostać posłany do poczekalni, napiszesz konstruktywny komentarz - otrzymasz CL,

Czy można się bawić w cyrku... ?
Tak można...
Trzeba jednak tam zachodzić...

Ostatnio edytowany przez saturnin (2017-06-30 23:33:58)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#140  2017-07-01 00:07:57

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 1

A czy w cyrku obowiązuje regulamin... ?
A jeżeli obowiązuje to pewnie tylko "se" wisi...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#141  2017-07-01 07:12:45

stachura
stachura
Super forumowicz

krisss napisał:

Kolejny kwiatek:

http://elektryczna-j.flog.pl/wpis/11923466/#w

Na flogu:

http://elektryczna-j.flog.pl/omnie

Pani Martyna pisze wprost, że jej blog tworzą inne osoby, a zdjęcie zostało wyróżnione przez Jurorów... to kogo wyróżnili?  Panią Martynę, czy anonimowego autora zdjęcia?

modelka jest współautorem zdjęć,ale Ty nie chcesz o tym wiedzieć, skupiłeś swoją uwagę na wyróżnieniach 
moderator forum!
gdzieś TY !

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#142  2017-07-01 15:46:18

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

Temat stary jak flog.
Dokładnie nie spodziewałem się niczego innego. Zarówno autor ostatnich postów, jak i jego mocodawca zablokowani w mojej galerii, więc temat powraca w sposób bliźniaczy na forum. Niemal tak samo było,gdy zdjęcie znanej flogowej modelki też zostało zdjęciem dnia. Ubliżanie, doszukiwanie się łamania regulaminu u modelki współpracującej ze mną.
To jest zwykle chamstwo,brak pokory i lekceważenie pozostałych użytkowników portalu.
Niezmiernie mi przykro, że naruszyłem "naturalny" porządek i pozbawiłem kogoś "czcigodnego" należnej mu z urzędu nagrody. Przepraszam, że modelki, z którymi miałem przyjemność pracować posiadają ciekawie kadry w portfolio. Przykro mi, że ziemia nie jest płaska.
Do administracji zwracam się cytatem z Mickiewicza:
"A przed ucztą dom potrzeba oczyścić ze śmieci, oczyścić dom powtarzam, oczyścić dom dzieci"

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#143  2017-07-01 19:07:26

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

krisss napisał:

Brawo.
A więc kolego Romeczku czarne na białym. Kto tu kogo obraża.
Ani słowa o Tobie, a ty wyjeżdżasz od razu z obrażaniem i w dodatku kłamiesz jak z nut (jaki mocodawca, coś ci się pomieszało). Nic o twojej modelce nigdy nie pisałem na twoim profilu, a jedynie o obrażaniu uczuć innych osób.

Po drugie, cóż obraźliwego napisałem o modelce wyżej na forum. Prawda w oczy kole?

Odnieś się do faktów i regulaminu, które zamieściłem wyżej, albo zejdź ze mnie. Wszak wpisałeś mnie na czarną listę, więc odpatyczkuj się. Bo ja z twoimi kłamstwami polemizować nie będę.

BTW. Ty jesteś modelką, czy fotografem? Rozmawiamy o regulaminie, nie o modelkach.

Jeśli na flogu mają być umieszczane zdjęcia modelek, niech zostanie zmieniony odpowiednio regulamin, a nie oszukuje się ludzi, że to portal fotograficzny i pobiera się od nieświadomych niczego ludzi pieniądze... proste.
Modelki mają swoje konkursy, które nie nazywają się konkursami fotograficznymi.

Natomiast wybieranie zdjęć swoich modelek na zdjęcie wyróżnione przez jurorów jest dowodem na brak obiektywizmu...

Wybieranie wartościowych prac jako wyróżniające się jest absolutnie tutaj potrzebne. Na finalne wyróżnienie jak zapewne widzisz na stronie i w regulaminach niestety wpływu nie mam. Twoje sympatie wynikające z bigoterii i uniżoności do złotego cielca powodują, że usiłujesz napiętnować wszystko co nie klęczy przed nim i pokłonów mu nie bije. Wracajac do określenia portal dla fotografów, to wybacz porównanie, nie każdy kto umie nakręcić zegarek jest zegarmistrzem - takie skojarzenie przychodzi na myśl zerkając do twojej galerii. Dyskutować można jedynie z kimś, kto wie i rozumie o czym się mówi. W ciągu 48 godzin "cielec" zacznie przyjmować pokłony, bo tego typu przytupy poprzedzają akt, który rzadko można nazwać twórczym.
Więcej dyskusji prowadzić nie mam zamiaru.
Teraz kolej administracji, bo to ona okrzyknięta jest oszustem wyłudzającym pieniądze.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#144  2017-07-01 19:25:32

pmm
pmm
Zaawansowany forumowicz

Ech... ciągle te kłótnie i obrzucanie się różnymi nieprzyjemnymi produktami przemiany materii. Wyluzujcie...

Chciałem wypowiedzieć się w kwestii publikowania zdjęć przez modelki a dokładniej w kwestii ich podpisywania. motyw ten wypłynął przy okazji tej zaciętej dyskusji. Warto uświadamiać modelki, że podanie autora zdjęcia to, poza kwestią wymogu prawnego, kwestia zwykłej przyzwoitości i szacunku dla pracy fotografa. Choć jestem amatorem (a może właśnie dlatego) cieszę się, gdy modelka publikując moją pracę wspomni o autorze. Wiem, że moje zdjęcia są dalekie od doskonałości. Wzmianki o autorze mobilizują mnie do tego, aby podpisywać się pod coraz lepszymi jakościowo pracami. Pomimo krótkiego stażu miałem niestety przypadek, gdy modelka opublikowała w sieci moje zdjęcia bez informacji o autorze i sygnatury (poza zdjęciami sygnowanymi dostała wersje w dużej rozdzielczości bez żadnych napisów, pomniejszyła je i wrzuciła na net). Niby drobiazg a zrobiło mi się przykro. Wszystkie osoby pozujące do zdjęć uczulam na tę kwestię.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#145  2017-07-01 19:45:19

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

krisss napisał:

Do Romeczka.

Wybieranie wartościowych regulaminowych prac jak najbardziej...

Ale dublowanie zdjęć i ujęć, to już chyba świadczy o spadku jakości...

Oprócz obrażania mnie nie przytoczyłeś żadnych rzeczowych argumentów...

Dlaczego zdjęcia modelek, które nie są ich autorstwa są wyróżniane jako "zdjęcia wyróżnione" przez jurorów?

Podobne ujęcia widzę na innych profilach, więc autorzy tych zdjęć są na flogu.... dlaczego głosują na swoje zdjęcia u swoich koleżanek, które nie są fotografami...

Administracjo zstąp z nieba do ludu...

Na własne prace nie głosuję, a są tacy, którzy to robią. Tłumaczenia o odmiennych ip nie przekonuje.
Chciałem jeszcze zauważyć, że publikowanie fotografii w konkursach, a takim jest zdjęcie dnia , wymaga w cywilizowanych miejscach pisemnej zgody modela, łącznie z kopią jego dokumentu tożsamości. Jak myślisz? - ile prac z ulic , skansenów i wycieczek zniknie z floga, jeśli zaczniemy domagać sie cywilizowanego prawa do ochrony wizerunku?
Poruszasz tematy, o których, jak wspomniałem masz nikłe pojęcie.

Nie zapominaj, że każdy kij ma dwa końce, a regulamin floga nie stoi ponad prawem i czy takie chwyty w usuwaniu niewygodnych konkurentów będą miłe.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#146  2017-07-01 20:00:00

pmm
pmm
Zaawansowany forumowicz

krisss napisał:

(...)
Modelka jest współautorem zdjęcia i wszystkie kwestie prawne i finansowe powinny zostać omówione i zapisane na piśmie przed wykonaniem zdjęć.

Modelka nie maluje się i nie widzi się w obiektywie i nie jest fotografem... dlaczego więc startuje w konkursach fotograficznych, a nie dla modelek.

Omawiam i zapisuję na piśmie, lecz odpuściłem temat, gdyż te zdjęcia nie były opublikowane komercyjnie i żal mi na to nerwów. Skoro zdjęcia opublikowała to znaczy, że się spodobały. Mimo tego nie uszanowała mojego autorstwa. Na kolejne sesje TFP liczyć już u mnie nie może i tyle w temacie. Niesmak pozostał.

Z racji mojego amatorstwa, co uwidacznia się w zapleczu i sposobie organizowania sesji, u mnie modelka maluje się sama wink

Co do Twojego pytania - odpowiedź na nie zależy od odpowiedzi na inne: "czym dla Ciebie jest flog?". Patrząc na sposób oceniania i nominacji zdjęć na flogu przestałem traktować ten portal, jako coś poważnie nastawionego na fotografię. Jasne, że bym się cieszył mając w dorobku zdjęcie dnia, ale to trochę z przymrużeniem oka. Na początku miałem spinę, ale odkąd postrzegam to miejsce wyłącznie jako galerię online i zgodnie z nazwą "blog fotograficzny" spuściłem nieco powietrza i przestałem się denerwować. Robię swoje, wciąż staram się wykonywać i prezentować jak najlepsze fotografie, lecz tylko tyle. Jestem wyłącznie hobbystą i daleko mi do poziomu naprawdę dobrych fotografów. Koncentruję się na fotografii, nie umieszczam w opisach wierszy a w komentarzach nie życzę "smacznej kawusi", lecz to tylko galeria online a nie portal dla profesjonalistów lub jakiś prestiżowy konkurs fotograficzny...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#147  2017-07-01 20:46:16

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

krisss napisał:

Do Romka.

Flog ma setki tysięcy zdjęć i jeśli chcesz to szukaj igły w stogu siana.
Sam zgłosiłem kilka i myślę, ze autorom wyszło to na dobre.

Skupiam się na zdjęciach wyróżnionych przez jurorów, którzy znają prawo publikacji i świadomie wyróżniają zdjęcia, które nie są autorstwa fotografów.

Co do prawa publikowania zdjęć. Zdjęcia osób publicznych, tłumu powyżej 10 osób bez skupianiu się na jednej twarzy, koncertów, osoby bez możliwości jej identyfikacji, miejsc publicznych nie wymagają takiej pisemnej zgody.

Ostatnio dostałem wiadomość, że nie mogę robić zdjęć z Luwru i stosowny link do artykułu.
W Luwrze robiłem zdjęcia eksponatom nawet samej Mona Lisie i nikt z ochrony nie zwrócił mi uwagi. Zresztą przetoczyło się tam setki japońskich turystów z aparatami. W artykule była mowa o  wykorzystaniu komercyjnym zdjęć, czyli jeśli ktoś chce nagrać reklamę z Wieżą Eiffla musi starać się o stosowne pozwolenia...

Flog zarabia na wielu płaszczyznach i rozpowszechnia wyróżniane kadry na fejsowym fanpejdżu. Pozew skierowany w USA o naruszenie prawa do wizerunku może być kosztownym doświadczeniem. Pozwany musi udowodnić, że nie narusza.

Zdjęcie jest zawsze autorstwa fotografa, czasem są to obrazy od "zegarmistrza" o czym wspominałem. Jeśli autor nie rości sobie żadnych praw, to publikacja jest zgodna z prawem i regulaminem, podobnie jak te obrazki z Luwru. Nie zapominaj, że model jest współautorem, zawsze. Bijesz pianę daremnie. Świat fotografii jest dla ciebie bardzo odległy, w sferze prawa mocno, w sferze oceny artystycznej o miliony lat świetlnych.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#148  2017-07-01 20:53:44

czornotowidze
czornotowidze
Forumowicz

rowanbean napisał:

krisss napisał:

Do Romka.

Flog ma setki tysięcy zdjęć i jeśli chcesz to szukaj igły w stogu siana.
Sam zgłosiłem kilka i myślę, ze autorom wyszło to na dobre.

Skupiam się na zdjęciach wyróżnionych przez jurorów, którzy znają prawo publikacji i świadomie wyróżniają zdjęcia, które nie są autorstwa fotografów.

Co do prawa publikowania zdjęć. Zdjęcia osób publicznych, tłumu powyżej 10 osób bez skupianiu się na jednej twarzy, koncertów, osoby bez możliwości jej identyfikacji, miejsc publicznych nie wymagają takiej pisemnej zgody.

Ostatnio dostałem wiadomość, że nie mogę robić zdjęć z Luwru i stosowny link do artykułu.
W Luwrze robiłem zdjęcia eksponatom nawet samej Mona Lisie i nikt z ochrony nie zwrócił mi uwagi. Zresztą przetoczyło się tam setki japońskich turystów z aparatami. W artykule była mowa o  wykorzystaniu komercyjnym zdjęć, czyli jeśli ktoś chce nagrać reklamę z Wieżą Eiffla musi starać się o stosowne pozwolenia...

Flog zarabia na wielu płaszczyznach i rozpowszechnia wyróżniane kadry na fejsowym fanpejdżu. Pozew skierowany w USA o naruszenie prawa do wizerunku może być kosztownym doświadczeniem. Pozwany musi udowodnić, że nie narusza.

Zdjęcie jest zawsze autorstwa fotografa, czasem są to obrazy od "zegarmistrza" o czym wspominałem. Jeśli autor nie rości sobie żadnych praw, to publikacja jest zgodna z prawem i regulaminem, podobnie jak te obrazki z Luwru. Nie zapominaj, że model jest współautorem, zawsze. Bijesz pianę daremnie. Świat fotografii jest dla ciebie bardzo odległy, w sferze prawa mocno, w sferze oceny artystycznej o miliony lat świetlnych.

Flog ma fanpage na FB ?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#149  2017-07-01 21:02:01

czornotowidze
czornotowidze
Forumowicz

krisss napisał:

Do Romka.

Nie zaprzeczam, że model ma prawa do zdjęcia, które muszą być jasno określone w umowie.

Neguję fakt kierowania zdjęcia przez model na konkurs fotograficzny i podpisywanie się, że jest jego autorstwa. Tak jak fotograf nie może opublikować zdjęcia bez zgody modela, tak model nie może wysłać swojego zdjęcia na konkurs modelingowy bez zgody autora zdjęcia. I tu mam rację.

Mieszasz pojęcia modela i fotografa...

Fotograf musi mieć zgode na publikacje a modelka udostępniajac zdjęcie musi napisać autora .

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2017-07-01 21:24:49

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#150  2017-07-01 21:24:49

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

czornotowidze napisał:

krisss napisał:

Do Romka.

Nie zaprzeczam, że model ma prawa do zdjęcia, które muszą być jasno określone w umowie.

Neguję fakt kierowania zdjęcia przez model na konkurs fotograficzny i podpisywanie się, że jest jego autorstwa. Tak jak fotograf nie może opublikować zdjęcia bez zgody modela, tak model nie może wysłać swojego zdjęcia na konkurs modelingowy bez zgody autora zdjęcia. I tu mam rację.

Mieszasz pojęcia modela i fotografa...

Fotograf musi mieć zgode na publikacje a modelka udostępniajac zdjęcie musi napisać autora .

O ile warunki umowy nie stanowią inaczej. Jak wspomniałem temat jest mało doprecyzowany w prawie, na flogu wcale. Dyskusja dotyczy modelek, bo te przeszkadzają i pragnie się dowieść, że jedno zdjęcie dnia jest wynikiem zapewne manipulacji.
W wyróżnianych jest wiele grafiki bez podania ich źródła, mnóstwo portretów publikowanych bez zgody osób, których wizerunek przedstawiają, jednak akurat jedno modelowe zostało przywołane. Moja rada. Zamiast wertować floga i dla podniesienia własnego morale doszukiwać się manipulacji lepiej zająć się własnym portfolio. To powinno przynieść lepsze skutki

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie
z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc