#1  2011-06-19 18:59:58

london1
london1
Nowy forumowicz
Ostrzeżenia: 0

Pomysły na zdjęcia

Witam smile
Jestem tu nowa. Założyłam flog jakiś tydzień temu. Moje pierwsze zdjęcia to rośliny i 2 fotografie mojej przyjaciółki. Uwielbiam swój aparat, ale szczególnie robić nim zdjęcia. Nie lubię fotografować ludzi bo prawie zawsze zwalam perspektywę xD ^^ I czy macie jakieś pomysły czemu można robić zdjęcia? Czekam na odpowiedzi wink

P.S.
Zapraszam na mój flog. Za krytykę się nie obrażę, ale oczekuję porad co do fotografowania. Z góry dziękuję big_smile

Cześć. =-]

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#2  2011-06-19 19:03:55

86matt
Gość

Re: Pomysły na zdjęcia

london1 napisał:

P.S.
Zapraszam na mój flog. Za krytykę się nie obrażę, ale oczekuję porad co do fotografowania. Z góry dziękuję big_smile

Cześć. =-]

Pomyliłaś działy
http://www.flog.pl/forum/viewforum.php?id=11

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#3  2011-06-19 19:06:28

niach
niach
Zaawansowany forumowicz

london1 napisał:

Witam smile
Jestem tu nowa. Założyłam flog jakiś tydzień temu. Moje pierwsze zdjęcia to rośliny i 2 fotografie mojej przyjaciółki. Uwielbiam swój aparat, ale szczególnie robić nim zdjęcia. Nie lubię fotografować ludzi bo prawie zawsze zwalam perspektywę xD ^^ I czy macie jakieś pomysły czemu można robić zdjęcia? Czekam na odpowiedzi wink

P.S.

Cześć. =-]

Cześć , ja zwykle biorę aparat w rękę i wychodzę na dwór ,a jeśli spotkam coś ciekawego na swojej drodze robię zdjęcie i tak to wygląda... Zawsze znajdzie się coś co przyciągnie Twoją uwagę , coś co możesz uwiecznić na zdjęciu .
Zdjęcia możesz robić zarówno zachodom słońca jak i starym budynkom itp , to zależy co wpadnie Ci w oko .

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#4  2011-06-19 19:09:39

london1
london1
Nowy forumowicz

Pomyliłaś działy
http://www.flog.pl/forum/viewforum.php?id=11

To był tylko dopisek do głównego tematu.

Cześć. =-]
Cześć , ja zwykle biorę aparat w rękę i wychodzę na dwór ,a jeśli spotkam coś ciekawego na swojej drodze robię zdjęcie i tak to wygląda... Zawsze znajdzie się coś co przyciągnie Twoją uwagę , coś co możesz uwiecznić na zdjęciu .
Zdjęcia możesz robić zarówno zachodom słońca jak i starym budynkom itp , to zależy co wpadnie Ci w oko .

Czyli rozumiem że robię zdjęcia temu co mi sie podoba, co mnie zainteresuje itp.? umawiasz sie z kolezankami fotografkami i razem idziemy w pole. Spoko wink
dzięki big_smile

Ostatnio edytowany przez 86matt (2011-06-19 19:24:42)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5  2011-06-19 19:54:20

m1chauuu
m1chauuu
Forumowicz

london1 napisał:

(...) Uwielbiam swój aparat, ale szczególnie robić nim zdjęcia.(...)

No tak, a ja na swoim aparacie uwielbiam słuchać głośno muzyki. Tak prawdę mówiąc to w całości zastępuje mi on radio. Jakość nieporównywalna. Polecam!

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#6  2011-06-19 22:29:57

szymaszek
Gość

london1 napisał:

Witam smile

P.S.

Cześć. =-]

Ja lubię fotografować azory obdarte ze skóry

http://szymaszek.flog.pl/wpis/1946753/azor

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#7  2011-06-19 22:33:42

killarun
killarun
Zaawansowany forumowicz

m1chauuu napisał:

london1 napisał:

(...) Uwielbiam swój aparat, ale szczególnie robić nim zdjęcia.(...)

No tak, a ja na swoim aparacie uwielbiam słuchać głośno muzyki. Tak prawdę mówiąc to w całości zastępuje mi on radio. Jakość nieporównywalna. Polecam!

No niestety, ripostować też trzeba umieć ;d

Co do tematu - pomysł przychodzi sam. Czasami oglądając zdjęcia innych nachodzą mnie różne pomysły. Trzeba dużo oglądać i dużo z aparatem chodzić, czasami pomysł przychodzi sam do Ciebie big_smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#8  2011-06-20 21:47:48

redoks
redoks
Zaawansowany forumowicz

Przede wszystkim chodzić i się rozglądać oraz spróbować patrzeć na nie które rzeczy z innej perspektywy. Efekty tego mogą być bardzo ciekawe.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#9  2011-07-10 19:45:49

refined
refined
Forumowicz

london1 napisał:

Witam smile

P.S.

Cześć. =-]

My mamy Ci wymyślać czemu masz robić zdjęcia? A pisarzom też się mówi o czym pisali? Szukaj inspiracji.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#10  2011-07-11 11:57:03

notfantastic
notfantastic
Zaawansowany forumowicz

Szukaj pomysłów we wszystkim co Cię otacza smile Zastanów się co ostatnio się u Ciebie wydarzyło, co wywarło na Ciebie taki  a nie inny wpływ i pomyśl jak możesz przedstawić to na zdjęciu. Ukazać emocje, myśli, wspomnienia, marzenia.

Kiedy mnie brakuje pomysłów przeszukuję szuflady. Zawsze coś wpadnie mi w ręce, co mogę użyć do zrobienia danego zdjęcia smile

Ostatnio edytowany przez notfantastic (2011-07-11 11:57:25)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#11  2011-07-11 12:19:04

refined
refined
Forumowicz

notfantastic napisał:

Szukaj pomysłów we wszystkim co Cię otacza smile Zastanów się co ostatnio się u Ciebie wydarzyło, co wywarło na Ciebie taki  a nie inny wpływ i pomyśl jak możesz przedstawić to na zdjęciu. Ukazać emocje, myśli, wspomnienia, marzenia.

Kiedy mnie brakuje pomysłów przeszukuję szuflady. Zawsze coś wpadnie mi w ręce, co mogę użyć do zrobienia danego zdjęcia smile

I to są sposoby. Ja nieraz jak widzę jakieś inspirujące miejsce, całe zdjęcie wpada mi do głowy jak piorun. I zostaje tylko wykonać :>

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#12  2011-07-11 12:26:06

notfantastic
notfantastic
Zaawansowany forumowicz

refined napisał:

I to są sposoby. Ja nieraz jak widzę jakieś inspirujące miejsce, całe zdjęcie wpada mi do głowy jak piorun. I zostaje tylko wykonać :>

Dobre podejście smile Zdjęcie zawsze najpierw powinno powstawać w głowie smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#13  2011-07-11 13:38:54

garos
garos
Forumowicz

london1 napisał:

Witam smile

P.S.

Cześć. =-]

Oj widać,że przed Tobą jest bardzo dużo pracy i nauki w tym temacie.Tak jak wcześniej inni pisali,dużo robić zdjęć i czytać.Nie zrażaj się,że fotografowanie ludzi nie wychodzi,rób dużo zdjęć a z czasem zobaczysz,że będzie coraz lepiej.Praca,praca i jeszcze raz praca z aparatem.Powodzenia.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#14  2011-07-11 14:37:26

refined
refined
Forumowicz

notfantastic napisał:

refined napisał:

Dobre podejście smile Zdjęcie zawsze najpierw powinno powstawać w głowie smile

Racja, ale spontaniczne jak na przekór, wychodzą czasami nawet lepiej big_smile Ale fakt przemyślany kadr i zdjęcie to jednak podstawa.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#15  2011-07-11 22:05:05

fotoimpresje
fotoimpresje
Moderator

london1 napisał:

Witam smile

P.S.

Cześć. =-]

Przeglądaj galerie innych i dopasuj sobie temat do tego co Cię najbardziej interesuje. Ale też próbuj sama wszystkiego, z czasem zostaniesz przy jednym albo kilku wybranych tematach.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#16  2011-07-21 12:43:54

mkantor
mkantor
Zaawansowany forumowicz

ciężki temat do ogarnięcia w stu procentach, ale postaram Ci się odpowiedzieć "po swojemu" :-)
Zapytałaś, czy mamy jakieś pomysły, czemu można robić zdjęcia. Odpowiedź jest bardzo prosta - wszystkiemu! :-)
Myślę, że nikt na początku swojej drogi fotograficznej, czy to amatorskiej czy profesjonalnej, nie określał z góry tematu, w który będzie się zagłębiał od razu. Tak się wg mnie nie da. Najprościej - nosić aparat przy sobie zawsze, kiedy to tylko możliwe, i pstrykać, pstrykać, pstrykać, wszystko to, co wg Ciebie jest godne uwagi. Czy to ludzie na przystanku wsiadający do autobusu, gołębie w rynku, samotne drzewo nad stawem, motyl na kwiatku, podwórko w bramie, czy dziwacznie powykręcane linie/kształty na ulicy/chodniku itp.. :-) czyli jeszcze raz - wszystko, co przyciągnie Twoją uwagę i stwierdzisz, że chcesz to jakoś fajnie uwiecznić na fotce :-) Zobaczysz, że z czasem będziesz zaczynała skupiać się i iść w stronę (nie koniecznie jedną) danego tematu, w którym sama poczujesz się najlepiej. Zobaczysz, że (przykładowo) lubisz chodzić z aparatem w odludzia, fotografować pola zbóż, przyrodę, albo poczujesz, że lepiej Ci jak chodzisz po ulicy z aparatem i rozglądasz się za jakąś ciekawą sytuacją, którą możesz uchwycić. Ale powoli :-) Pośpiech nie jest wskazany, tak jak nie jest wskazane robienie niczego na siłę. Czasem taki "wybór" trwa miesiące i lata, ale wtedy na pewno już będziesz wiedziała, na czym się chcesz w większości skupić :-) Na początku trzeba spróbować wszystkiego po trochę, aby przekonać się, w czym czuje się najpewniej. Fotografowanie czego sprawia Ci najwięcej przyjemności i satysfakcji :-) Nikt za Ciebie nie może tego określić, bo każdy człowiek się różni i każdy inaczej spogląda na świat, również przez obiektyw :-) Powiem Ci na swoim przykładzie. Zaczynałem od fotografowania wszystkiego dookoła. Teraz, powoooli zaczynam się skupiać na fotografii przyrodniczej i krajobrazowej, co nie znaczy oczywiście, że inne rzeczy omijam z daleka. Uwielbiam siedzieć z aparatem w trawie, łazić z nim po lesie czy po małych polnych dróżkach w okolicach swojego miasta, ale tak samo nie raz robię zdjęcia architektury czy ludzi, chociaż coraz bardziej zagłębiam się w tematykę fotografii przyrody, bo poczułem, że jednak to mnie najbardziej kręci! :-) Przy tym nie zamykam się tylko i wyłącznie w tej dziedzinie, póki co, bo czasem pomysłów trzeba poszukać też gdzie indziej, a przez to, a raczej dzięki temu, poszerzasz swoje obserwacje, uczysz się patrzyć - co jest bardzo ważne w fotografii, a dzięki temu, wyłapujesz to, co będzie Ciebie najbardziej kręcić :-) Zaczniesz wypatrywać kadrów, nie mając przy sobie nawet aparatu, a wtedy już zobaczysz, w jakich miejscach i okolicznościach, będziesz widziała najwięcej oryginalnych pomysłów na swoje zdjęcia! w jakiej dziedzinie najlepiej Ci to wychodzi i który "odłam" fotografii najbardziej Cię interesuje, sprawia najwięcej przyjemności i niezapomnianych chwil z aparatem, oraz kadry czego najbardziej Cię satysfakcjonują :-) Tak więc, aparat w rękę, oczy szeroko otwarte, ale pamiętaj - nie traktuj aparatu jak tylko narzędzia, niczego nie szukaj na siłę, nie stawaj się "sztywna" gdy masz przy sobie aparat i chcesz za wszelką cenę go użyć! to ma być dla Ciebie przyjemność! musisz czuć, że właśnie teraz chcesz go wyciągnąć i zrobić "pstryk" bo właśnie teraz zobaczyłaś coś, czasem przypadkiem, czasem nie, co chcesz uwiecznić i pokazać innym, albo zachować na pamiątkę dla siebie :-) aparat do "przedłużenie" Twojej wyobraźni, oczu a z czasem tego, co siedzi w Tobie :-) wystarczy trochę cierpliwości, a zobaczysz, że z czasem sama będziesz wiedziała "czemu można robić zdjęcia" :-)
dobra bo się rozpisałem trochę ;D trzymam kciuki, powodzenia i pozdrawiam! :-)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#17  2011-07-24 16:16:49

london1
london1
Nowy forumowicz

mkantor napisał:

ciężki temat do ogarnięcia w stu procentach, ale postaram Ci się odpowiedzieć "po swojemu" :-)
Zapytałaś, czy mamy jakieś pomysły, czemu można robić zdjęcia. Odpowiedź jest bardzo prosta - wszystkiemu! :-)
Myślę, że nikt na początku swojej drogi fotograficznej, czy to amatorskiej czy profesjonalnej, nie określał z góry tematu, w który będzie się zagłębiał od razu. Tak się wg mnie nie da. Najprościej - nosić aparat przy sobie zawsze, kiedy to tylko możliwe, i pstrykać, pstrykać, pstrykać, wszystko to, co wg Ciebie jest godne uwagi. Czy to ludzie na przystanku wsiadający do autobusu, gołębie w rynku, samotne drzewo nad stawem, motyl na kwiatku, podwórko w bramie, czy dziwacznie powykręcane linie/kształty na ulicy/chodniku itp.. :-) czyli jeszcze raz - wszystko, co przyciągnie Twoją uwagę i stwierdzisz, że chcesz to jakoś fajnie uwiecznić na fotce :-) Zobaczysz, że z czasem będziesz zaczynała skupiać się i iść w stronę (nie koniecznie jedną) danego tematu, w którym sama poczujesz się najlepiej. Zobaczysz, że (przykładowo) lubisz chodzić z aparatem w odludzia, fotografować pola zbóż, przyrodę, albo poczujesz, że lepiej Ci jak chodzisz po ulicy z aparatem i rozglądasz się za jakąś ciekawą sytuacją, którą możesz uchwycić. Ale powoli :-) Pośpiech nie jest wskazany, tak jak nie jest wskazane robienie niczego na siłę. Czasem taki "wybór" trwa miesiące i lata, ale wtedy na pewno już będziesz wiedziała, na czym się chcesz w większości skupić :-) Na początku trzeba spróbować wszystkiego po trochę, aby przekonać się, w czym czuje się najpewniej. Fotografowanie czego sprawia Ci najwięcej przyjemności i satysfakcji :-) Nikt za Ciebie nie może tego określić, bo każdy człowiek się różni i każdy inaczej spogląda na świat, również przez obiektyw :-) Powiem Ci na swoim przykładzie. Zaczynałem od fotografowania wszystkiego dookoła. Teraz, powoli zaczynam się skupiać na fotografii przyrodniczej i krajobrazowej, co nie znaczy oczywiście, że inne rzeczy omijam z daleka. Uwielbiam siedzieć z aparatem w trawie, łazić z nim po lesie czy po małych polnych dróżkach w okolicach swojego miasta, ale tak samo nie raz robię zdjęcia architektury czy ludzi, chociaż coraz bardziej zagłębiam się w tematykę fotografii przyrody, bo poczułem, że jednak to mnie najbardziej kręci! :-) Przy tym nie zamykam się tylko i wyłącznie w tej dziedzinie, póki co, bo czasem pomysłów trzeba poszukać też gdzie indziej, a przez to, a raczej dzięki temu, poszerzasz swoje obserwacje, uczysz się patrzyć - co jest bardzo ważne w fotografii, a dzięki temu, wyłapujesz to, co będzie Ciebie najbardziej kręcić :-) Zaczniesz wypatrywać kadrów, nie mając przy sobie nawet aparatu, a wtedy już zobaczysz, w jakich miejscach i okolicznościach, będziesz widziała najwięcej oryginalnych pomysłów na swoje zdjęcia! w jakiej dziedzinie najlepiej Ci to wychodzi i który "odłam" fotografii najbardziej Cię interesuje, sprawia najwięcej przyjemności i niezapomnianych chwil z aparatem, oraz kadry czego najbardziej Cię satysfakcjonują :-) Tak więc, aparat w rękę, oczy szeroko otwarte, ale pamiętaj - nie traktuj aparatu jak tylko narzędzia, niczego nie szukaj na siłę, nie stawaj się "sztywna" gdy masz przy sobie aparat i chcesz za wszelką cenę go użyć! to ma być dla Ciebie przyjemność! musisz czuć, że właśnie teraz chcesz go wyciągnąć i zrobić "pstryk" bo właśnie teraz zobaczyłaś coś, czasem przypadkiem, czasem nie, co chcesz uwiecznić i pokazać innym, albo zachować na pamiątkę dla siebie :-) aparat do "przedłużenie" Twojej wyobraźni, oczu a z czasem tego, co siedzi w Tobie :-) wystarczy trochę cierpliwości, a zobaczysz, że z czasem sama będziesz wiedziała "czemu można robić zdjęcia" :-)
dobra bo się rozpisałem trochę ;D trzymam kciuki, powodzenia i pozdrawiam! :-)

Dzięki, naprawdę mi pomogłeś ;D Ale mogę to wprowadzić w życie za jakiś czas. Aparat mi się zepsuł ;(  I niestety nie ma jak robić zdjęć. Ale na pewno się posłucham wink
Pozdrawiam.! =]

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#18  2011-07-24 17:33:17

kryminalistyk
kryminalistyk
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 1

Poczytaj dwie książki:

Inspiracje fotograficzne.
Szukając zdjęcia.

Dowód na to, że tematy do fotografowania są wszędzie smile
No ale trzeba je umieć odszukać wink

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#19  2011-07-24 19:01:35

ffrraacceekk
ffrraacceekk
Forumowicz

szczerze mowiac, to bardziej kretynskiego pytania dawno nie czytalem smile pozdrawiam. lepiej chyba nie zakladac na sile tematow niz zakladac tego typu.

------

http://mf-foto.blogspot.com -->zapraszam

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#20  2011-07-24 22:03:26

refined
refined
Forumowicz

ffrraacceekk napisał:

szczerze mowiac, to bardziej kretynskiego pytania dawno nie czytalem smile pozdrawiam. lepiej chyba nie zakladac na sile tematow niz zakladac tego typu.

------

http://mf-foto.blogspot.com -->zapraszam

Spokojnie, ona chyba tylko źle sformułowała pytanie. Nie pytała się o pomysły na zdjęcia tylko o inspiracje, skąd te pomysły czerpać. To u amatorów problem, sama też się z nim spotkałam i w pewnym sensie spotykam.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2011-07-24 23:00:47

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#21  2011-07-24 23:00:47

gapciooo
gapciooo
Nowy forumowicz

Cześć! smile
Ja na początku też miałam taki problem.Jestem amatorką,ale jak biorę aparat w ręce to pomysły na zdjęcie same pchają mi się do głowy tongue
Po prostu wyjdź gdzieś i rób zdjęcia wszystkiemu co jest dla Ciebie interesujące i w pewnym sensie niepowtarzalne:)

Życzę powodzenia i dużo udanych zdjęć smile
Pozdrawiam i zapraszam do mnie:)

http://gapciooo.flog.pl/

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc