#5401  2017-08-08 13:19:47

jar007
jar007
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 0

Re: Propozycje zdjęć do wyróżnienia (nie wrzucamy tutaj swoich prac).

eastwood napisał:

[url]http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12071036_a--tak-wrzuce.jpg[/url]

Już drugi raz to wrzucasz. Zdjęcie nieszczególne.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5402  2017-08-08 13:53:08

eastwood
eastwood
Super forumowicz

jar007 napisał:

eastwood napisał:

[url]http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12071036_a--tak-wrzuce.jpg[/url]

Już drugi raz to wrzucasz. Zdjęcie nieszczególne.

Co ja na to poradzę, że nie czujesz bluesa........ale trzymaj sie dzielnie, przyjdzie czas że połapiesz co i jak...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5403  2017-08-08 17:53:16

eastwood
eastwood
Super forumowicz

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12077407.jpg

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12055017_rybak-na-inle.jpg

http://s21.flog.pl/media/foto_middle/11545835_kontemplacja-.jpg

Ostatnio edytowany przez eastwood (2017-08-08 17:57:48)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5404  2017-08-11 11:12:53

bryza
bryza
Forumowicz

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12046463.jpg

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5405  2017-08-11 18:18:35

eastwood
eastwood
Super forumowicz

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5406  2017-08-11 19:22:45

jar007
jar007
Zaawansowany forumowicz

Co Cie w tym zdjęciu urzekło? brudny obiektyw?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5407  2017-08-11 20:18:21

eastwood
eastwood
Super forumowicz

jar007 napisał:

Co Cie w tym zdjęciu urzekło? brudny obiektyw?

Czy można cenić kogoś, kto dysponuje jedynie tzw. warsztatem i techniką, bez żadnej filozofii życia czy filozofii fotograficznej sztuki? Jestem przekonany, że nie......... Bresson

Nie interesuje mnie ..........brudny obiektyw, zła ostrość, kiepskie kolory czy ich brak, mogą być szumy, nieodpowiednie oświetlenie......itp ...tzw braki.......mnie interesuje w foto tylko i wyłącznie ... to coś ... czyli coś oryginalnego, niepowtarzalnego, odmiennego w widzeniu a najlepiej lekko odrealnione ujęcie................Zobacz 1000 zdjęć najsłynniejszych w dziejach foto.....same złe kadry, żle tech. wykonane ....ale mają to coś co pozwoliło im przejść do historii.......Połaź troche po wystawach, forach internetowych, ...... może zaczniesz inaczej spoglądać na foto.......jako  swój własny środek wyrazu, indywidualny, nie porównywalny z innymi fotografiami itp.........i to jest to co rajcuje w życiu...tchnienie ducha art......Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez eastwood (2017-08-12 16:20:28)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5408  2017-08-12 07:46:54

eastwood
eastwood
Super forumowicz

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12083495_wahanie.jpg

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/11960309_dotyk.jpg

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/11967544.jpg

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12004509_geula.jpg

Ostatnio edytowany przez eastwood (2017-08-12 12:54:14)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5409  2017-08-12 11:37:22

torun
torun
Zaawansowany forumowicz

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5410  2017-08-12 15:15:53

jar007
jar007
Zaawansowany forumowicz

^^ Przecież to Photoshop i to nie najwyższych lotów.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5411  2017-08-12 18:15:13

resec
resec
Forumowicz

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12084882.jpg

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5412  2017-08-12 18:56:35

shadow75
shadow75
Nowy forumowicz

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12081750.jpg

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5413  2017-08-12 23:43:31

viki808
viki808
Zaawansowany forumowicz

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12080200.jpg

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5414  2017-08-13 04:43:17

fatuma
fatuma
Forumowicz

http://fatuma.flog.pl/wpis/12085729/slipknot-#w
😂😂😂😂 Nie mogłam się powstrzymać

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5415  2017-08-13 06:26:31

pozeracz-podrozy
pozeracz-podrozy
Forumowicz

Wiele z Waszych nominacji jest dla mnie całkowicie niezrozumiałych. Proponowałbym przy każdej nominacji pisać uzasadnienie ...i nie mam tu na myśli paru słów, ale prawdziwe uzasadnienie. Podobnie jeśli czyjąś nominacje popieramy. Wtedy miałoby to jakiś sens.
Na tą chwilę wyobraźcie sobie, że temat odwiedza ktoś zupełnie nowy, nie tylko na Flogu, ale i w fotografii, ktoś kto dodatkowo zupełnie nie zdążył sie "obciążyć" jakąkolwiek znajomością sztuk plastycznych. Widząc wiele z nominacji pomyśli, że to właśnie tak ma wyglądać dobra fotografia no i zacznie popełniać zbrodnie z użyciem aparatu.
Naprawdę wśród nominowanych przez Was zdjęć widze całe tony kiczu, zdjęć fatalnych technicznie  ( nie - nie jestem technicznym fetyszystą, ale  niedoskonałość musi miec swoje uzasadnienie), zdjęć, których tysiące niemal identycznych pojawia się w necie każdego dnia, czy wręcz koszmarków, które nie daja mi potem spać. Może gdy przeczytam dlaczego aż tak bardzo Wam się podoba, że chcecie nimi obdarzyć ludzkość na wieczność i postawić na cokole w dziale "zdjęcia wyróżnione" łatwiej będzie mi z tym żyć smile Proszę - piszcie w wyczerpujący sposób dlaczego! smile
Ps - chciałbym podobne uzsasadnienia widzieć również w przypadku owych mitycznych "ekspertów"...bo czasem odnoszę wrażenie, że niektórych z nich ominęło nawet przedszkole fotograficzne, nie mówiac juz o nastepnych szczeblach.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5416  2017-08-13 08:33:42

fatuma
fatuma
Forumowicz

pozeracz-podrozy napisał:

Wiele z Waszych nominacji jest dla mnie całkowicie niezrozumiałych. Proponowałbym przy każdej nominacji pisać uzasadnienie ...i nie mam tu na myśli paru słów, ale prawdziwe uzasadnienie. Podobnie jeśli czyjąś nominacje popieramy. Wtedy miałoby to jakiś sens.
Na tą chwilę wyobraźcie sobie, że temat odwiedza ktoś zupełnie nowy, nie tylko na Flogu, ale i w fotografii, ktoś kto dodatkowo zupełnie nie zdążył sie "obciążyć" jakąkolwiek znajomością sztuk plastycznych. Widząc wiele z nominacji pomyśli, że to właśnie tak ma wyglądać dobra fotografia no i zacznie popełniać zbrodnie z użyciem aparatu.
Naprawdę wśród nominowanych przez Was zdjęć widze całe tony kiczu, zdjęć fatalnych technicznie  ( nie - nie jestem technicznym fetyszystą, ale  niedoskonałość musi miec swoje uzasadnienie), zdjęć, których tysiące niemal identycznych pojawia się w necie każdego dnia, czy wręcz koszmarków, które nie daja mi potem spać. Może gdy przeczytam dlaczego aż tak bardzo Wam się podoba, że chcecie nimi obdarzyć ludzkość na wieczność i postawić na cokole w dziale "zdjęcia wyróżnione" łatwiej będzie mi z tym żyć smile Proszę - piszcie w wyczerpujący sposób dlaczego! smile
Ps - chciałbym podobne uzsasadnienia widzieć również w przypadku owych mitycznych "ekspertów"...bo czasem odnoszę wrażenie, że niektórych z nich ominęło nawet przedszkole fotograficzne, nie mówiac juz o nastepnych szczeblach.

Ktoś nowy wpierw będzie wierzył że na flogu chodzi o co winno potem zatrybi zasady ..zasada 1: to kółko wzajemnej adoracji ..nie adorujesz nie awansujesz 😁😁...zasada druga :polaska ma bardzo ukierunkowane gusta kochamy cierpienie , najlepiej czyjeś 😂...chwilę wcześniej kombinowałam swoją fote 😂tyle odemnie w temacie wyróżnień  ...nie rozumiem czego jeszcze Pan tu nie poja tu dobre zdjęcia  często są mało popularne bo właściciel floga nie chodzi i nie szuka ogłaszając  na tablicy lubię więc dodaje do ulubionych ych ...a dodawaj a po co się oglaszasz 😁 jak ciebie ty mnie ...ja tobie tu nie tu zasada floga ...sama zaglądam na kilka z sympatii do właściciela ale tylko temu tu jestem 😁ale nie laże po flogach nie mam czasu .. pozdrawiam i radzę poluzować bo szkoda zachodu na dochodzenia

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5417  2017-08-13 09:30:01

jar007
jar007
Zaawansowany forumowicz

Też mnie to zastanawiało, bo myślałem, że eksperci to faktycznie jakaś grupa dobrych fotografów, ale nie. Owi "eksperci" to osoby, które zgłaszają najwięcej wyróżnionych zdjęć - czyli te z kółek wzajemnej adoracji.
To już lepiej gdyby miano ekspertów przyznawano osobom które wygrały np 5 zdjęć dnia. Tam też trafiliby się osoby z KWA, ale i duża grupa dobrych fotografów.
Edycja: Co ciekawe nie znalazłem nic o tym w regulaminach za to napisał to admin w niestety zamkniętym już wątku http://www.flog.pl/forum/viewtopic.php? … a-&p=2 post 39.

A co do wyróżnień, to i tak do tego wątku trafia tylko ułamek. Większość osób tylko klika gwiazdkę. Na przykład to:
http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12085234_zawsze-to-razniej.jpg?1502564105

Żałośnie słaby photoshop bez znajomości perspektywy, cieni, praw fizyki... nie ważne. Ważne że użytkownik się odwdzięcza.

Ostatnio edytowany przez jar007 (2017-08-13 10:02:44)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5418  2017-08-13 11:12:08

pozeracz-podrozy
pozeracz-podrozy
Forumowicz

jar007 napisał:

Też mnie to zastanawiało, bo myślałem, że eksperci to faktycznie jakaś grupa dobrych fotografów, ale nie. Owi "eksperci" to osoby, które zgłaszają najwięcej wyróżnionych zdjęć - czyli te z kółek wzajemnej adoracji.
To już lepiej gdyby miano ekspertów przyznawano osobom które wygrały np 5 zdjęć dnia. Tam też trafiliby się osoby z KWA, ale i duża grupa dobrych fotografów.

A co do wyróżnień, to i tak do tego wątku trafia tylko ułamek. Większość osób tylko klika gwiazdkę. Na przykład to:
[url]http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12085234_zawsze-to-razniej.jpg?1502564105[/url]

Żałośnie słaby photoshop bez znajomości perspektywy, cieni, praw fizyki... nie ważne. Ważne że użytkownik się odwdzięcza.

Pomimo tego, że autorka wydaje się sympatyczną osobą, to muszę przyznać Ci całkowitą rację. Problemem jest to, że trudno winić za to samą autorkę, skoro feedback jaki dostaje jest tak astronomicznie irracjonalny. W ten oto sposób zamiast uczyć się   i rozwijać ( a widać że tego chce choćby dlatego, że wkłada w to sporo pracy), drepce w miejscu i to miejscu niezbyt dobrym. Z drugiej strony - chyba przynosi jej to sporo radości, więc może to  o to właśnie chodzi?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5419  2017-08-13 11:48:05

pozeracz-podrozy
pozeracz-podrozy
Forumowicz

fatuma napisał:

Ktoś nowy wpierw będzie wierzył że na flogu chodzi o co winno potem zatrybi zasady ..zasada 1: to kółko wzajemnej adoracji ..nie adorujesz nie awansujesz 😁😁...zasada druga :polaska ma bardzo ukierunkowane gusta kochamy cierpienie , najlepiej czyjeś 😂...chwilę wcześniej kombinowałam swoją fote 😂tyle odemnie w temacie wyróżnień  ...nie rozumiem czego jeszcze Pan tu nie poja tu dobre zdjęcia  często są mało popularne bo właściciel floga nie chodzi i nie szuka ogłaszając  na tablicy lubię więc dodaje do ulubionych ych ...a dodawaj a po co się oglaszasz 😁 jak ciebie ty mnie ...ja tobie tu nie tu zasada floga ...sama zaglądam na kilka z sympatii do właściciela ale tylko temu tu jestem 😁ale nie laże po flogach nie mam czasu .. pozdrawiam i radzę poluzować bo szkoda zachodu na dochodzenia

No a mogłabys na temat? Przeciez ja nie piszę o Flogu ...nie mam zamiaru walczyc z wiatrakami. Dokładnie wiem jak to działa. Pisałem wyłącznie o tym forum, a to chyba łatwiej zorganizować?...no i proszę bez wyzwisk typu "pan"...też się potrafie "wyrażać" smile))

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5420  2017-08-13 12:39:34

torun
torun
Zaawansowany forumowicz

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12086278_piasek-jak-jedwab.jpg
... uzasadnienie -
na stronie autora smile))

Ostatnio edytowany przez torun (2017-08-13 13:09:04)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5421  2017-08-13 13:04:06

torun
torun
Zaawansowany forumowicz

jar007 napisał:

Edycja: Co ciekawe nie znalazłem nic o tym w regulaminach za to napisał to admin w niestety zamkniętym już wątku http://www.flog.pl/forum/viewtopic.php? … a-&p=2 post 39.

[url]http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12085234_zawsze-to-razniej.jpg?1502564105[/url]

Opamiętaj się ...
Zajmij się swoimi zdjęciami.
Nie podaję przykładów, wystarczy przejrzeć galerię.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5422  2017-08-13 13:12:13

jar007
jar007
Zaawansowany forumowicz

Ja bardzo chętnie posłucham uzasadnionej krytyki.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5423  2017-08-13 17:21:25

fatuma
fatuma
Forumowicz

Ktoś gdzieś napisał : a może to jej sprawia przyjemność i może o to chodzi ....tadam 😁najmądrzejsza wypowiedź tej dyskusji ino wykreśliła bym drugie "może" ...
Nie chce już cytować  więc pokrótce 😊zwrotu "pan" użyłam grzecznościowo ,taka forma zwrotu do kogoś z kim nie miałam przyjemności uprzednio zamienić słowo ..w skutek czego zachowuje kanony grzecznościowe ..tak.mnie uczono ..ale ok mam zezwolenie na odstąpienie tak też poczynię

Kiedyś ktoś mądry powiedział : o gustach się nie dyskutuje ...
..ludzie tu dzielą się na estetyków i na entuzjastów przekazów emocjonalnych ...osobiście mam wadę pociskania ładunków emocjonalnych w swoje pierdoły ...są strony dla profesjonalistów skoro tak wam w oczy kole nie te światło i raczkujący w obróbkach co tu robicie ? Bo puki co to najwięcej flustracji widzę pośród tych narzekających na kwiatki ,jakość,akty ,...nauczyłam się czego mądrego jak nie mogę czegoś zmienić w czymś to zmieniam to coś ....może pora przejść na wyższy level fotograficznego portala ..  mierzycie się że słabszymi ..mierzycie się z mocniejszymi .......pamiętajcie że patrząca grupa ludzi na jeden i ten sam stolik widzi co innego :jeden grę świateł i cieni,inny fakturę,inny wielowymiarowość ,inny dzieciństwo a jeszcze inny jakość i rodzaj drewna ......tu ludzie kierują się sympatiąa bynajmniej duża część ...albo to szanujemy i żyjemy z tym albo że szukamy innych pułapów ...tu zapewne wyróżniają  zapewne to co przemawia do wyróżniającego ...zachowujecie się jak grupka dyktatorów co dążą  do jednakiej formy widzenia świata i rzeczy ..nie ci co cieszą jak dzieci na kwiatek są mentalnymi pokurczami a co co oczekują że wszyscy z nagła zaczną widzieć jak oni .  Przepraszam za podsumowanie ale żal mi was krzykaczy  wytykajacych i szastajacych flogami innych udając szpecow ...dużo zdaje się w was goryczy ,niską wartość siebie przy przerośniętym ego ...tyle odemnie bawcie się wampirki zasysając z innych radości..brawo .nara

Ostatnio edytowany przez fatuma (2017-08-13 17:23:20)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5424  2017-08-13 19:52:03

bryza
bryza
Forumowicz

fatuma napisał:

Ktoś gdzieś napisał : a może to jej sprawia przyjemność i może o to chodzi ....tadam 😁najmądrzejsza wypowiedź tej dyskusji ino wykreśliła bym drugie "może" ...
Nie chce już cytować  więc pokrótce 😊zwrotu "pan" użyłam grzecznościowo ,taka forma zwrotu do kogoś z kim nie miałam przyjemności uprzednio zamienić słowo ..w skutek czego zachowuje kanony grzecznościowe ..tak.mnie uczono ..ale ok mam zezwolenie na odstąpienie tak też poczynię

Kiedyś ktoś mądry powiedział : o gustach się nie dyskutuje ...
..ludzie tu dzielą się na estetyków i na entuzjastów przekazów emocjonalnych ...osobiście mam wadę pociskania ładunków emocjonalnych w swoje pierdoły ...są strony dla profesjonalistów skoro tak wam w oczy kole nie te światło i raczkujący w obróbkach co tu robicie ? Bo puki co to najwięcej flustracji widzę pośród tych narzekających na kwiatki ,jakość,akty ,...nauczyłam się czego mądrego jak nie mogę czegoś zmienić w czymś to zmieniam to coś ....może pora przejść na wyższy level fotograficznego portala ..  mierzycie się że słabszymi ..mierzycie się z mocniejszymi .......pamiętajcie że patrząca grupa ludzi na jeden i ten sam stolik widzi co innego :jeden grę świateł i cieni,inny fakturę,inny wielowymiarowość ,inny dzieciństwo a jeszcze inny jakość i rodzaj drewna ......tu ludzie kierują się sympatiąa bynajmniej duża część ...albo to szanujemy i żyjemy z tym albo że szukamy innych pułapów ...tu zapewne wyróżniają  zapewne to co przemawia do wyróżniającego ...zachowujecie się jak grupka dyktatorów co dążą  do jednakiej formy widzenia świata i rzeczy ..nie ci co cieszą jak dzieci na kwiatek są mentalnymi pokurczami a co co oczekują że wszyscy z nagła zaczną widzieć jak oni .  Przepraszam za podsumowanie ale żal mi was krzykaczy  wytykajacych i szastajacych flogami innych udając szpecow ...dużo zdaje się w was goryczy ,niską wartość siebie przy przerośniętym ego ...tyle odemnie bawcie się wampirki zasysając z innych radości..brawo .nara

A ja, prawdę mówiąc nie rozumiem Twojej emocjonalnej wypowiedzi :-) Doczytałam się w niej (popraw mnie, jeżeli błądzę) , że stajesz w obronie tych, którzy tak strasznie źle przyjmują krytykę. Może to tam jest problem, a nie w samej krytyce, ani w prośbie o uzasadnienie wyboru. To fajnie jest tak taplać się w błotku bylejakości, wszyscy czujemy się równi, nikt, kto ma klasę nie będzie nam nią po oczach bił, lubimy się, bo jesteśmy średni, itp, itd. Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego nie pozwolić na flogu podnosić poprzeczki tym, którzy chcą. Nikt nie mówi, aby nie umieszczać tu swoich pierwszych, nie do końca przemyślanych zdjęć. Tutaj mowa o tym, aby takie osoby miały się na czym wzorować. Na czym, jak nie na zdjęciach wyróżnionych? Uważam, że uzasadnienie nominacji jest jak najbardziej konieczne. Przecież to nie jest krytyka. Spróbujmy dać szansę flogowiczom, by się rozwijać, niektórzy naprawdę mają szansę. Nie jest nią natomiast poklask krewnych i znajomych królika, bo to oznacza, że już jestem taki genialny, bo mam wyróznienia, że tylko usiąść i zbierać laury.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2017-08-13 20:30:26

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#5425  2017-08-13 20:30:26

feniks-ja
feniks-ja
Forumowicz

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12079582_okno--dla-ciebie-z-podziekowaniami-.jpg

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie
z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc