#1  2017-04-10 20:55:15

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 0

Helios 44 / zeiss Biotar / 58mm

Mam na zbyciu helios 44, wersja podstawowa. Srebrny. M39.
Szkło ostre, o specyficznym bokeh. Ideał (mz) do makro lub portretu.

Wierna kopia ZEISS BIOTAR. Soczewki jeszcze niemieckie mz, ponieważ różnica w obrazku jest widoczna.

Miałem takie trzy. Jedno jakiś czas temu poleciało "do ludzi". Pora rozstać sie z kolejnym.
Trzecie zostaje ze mną.

Fantazja mi przyszła na planara.
To jedyny powód odsprzedaży.

Efekty u mnie na flogu, fotki są podpisane - helios 44.

Odbiór osobisty - Garwolin.

Stan: ma swoje lata, ale trzyma sie dzielnie. Listki przysłony suche i czyste / oraz pierscienie śmigają bez problemu.
Soczewki bez zarzutu.

Polecam.

Cena: 250zł

przewiduje ewentualne negocjacje smile

Ps.
Po zastosowaniu adaptera - zapniemy do każdego systemu.

Ostatnio edytowany przez to-my (2017-04-10 21:00:10)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#2  2017-04-11 08:01:51

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

Re: Helios 44 / zeiss Biotar / 58mm

to-my napisał:

to-my napisał:

http://to-my.flog.pl/wpis/11816182/#w
obrazek przykładowy z obiektywu

[url]http://s22.flog.pl/media/foto_middle/11816182.jpg[/url]
lub na przykład
[url]http://s22.flog.pl/media/foto_middle/11829905.jpg[/url]

albo tak

http://s22.flog.pl/media/foto_middle/11840462_malarski-obiektyw-do-wziecia.jpg

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#3  2017-04-14 18:30:23

czornotowidze
czornotowidze
Forumowicz

Witam.Z całym szacunkiem dla tego szkła,tymi zdjęciami nie zachęcisz do kupna tego obiektywu smile jeszcze mocowanie m39 do mojego analoga bym jeszcze kupił ale za 50 pln a nie za 250 smile.Pozdrawiam

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#4  2017-04-14 20:23:20

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

czornotowidze napisał:

Witam.Z całym szacunkiem dla tego szkła,tymi zdjęciami nie zachęcisz do kupna tego obiektywu smile jeszcze mocowanie m39 do mojego analoga bym jeszcze kupił ale za 50 pln a nie za 250 smile.Pozdrawiam

Każdy coś tam lubi smile

- poka nam wszystkim fotki, które zachęcą wszystkich.

smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5  2017-04-15 00:33:44

czornotowidze
czornotowidze
Forumowicz

to-my napisał:

czornotowidze napisał:

Każdy coś tam lubi smile

- poka nam wszystkim fotki, które zachęcą wszystkich.

smile

http://s21.flog.pl/media/foto_middle/11590075_wojowniczka.jpg
szumy zrobione prze zemnie specjalnie

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#6  2017-04-15 08:10:25

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

Na brak samokrytyki - nie ma lekarstwa.

Niestety.

pzdr
smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#7  2017-04-15 09:10:12

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

Zapomniałem dodać ważnego info ...

Numer obiektywu zaczyna się od zera:

02xxxxxx

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#8  2017-04-15 14:19:51

hex
hex
Super forumowicz

to-my napisał:

02xxxxxx

Wow...dla władzy..
Szkiełka zatem powinny być jak malowanie.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#9  2017-04-15 18:25:22

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

hex napisał:

to-my napisał:

02xxxxxx

Wow...dla władzy..
Szkiełka zatem powinny być jak malowanie.

Szkiełko faktycznie fajne. Godne polecenia.
Maluje. Jest ostre od pełnej dziury.
Ma też na pewno (jakąś) swoją historię, ale tą możemy pisać od nowa smile

Badyle czekają, a wszystko kwitnąć zaczyna właśnie.

Ps.
Szkoda by było, gdyby wpadło w ręce osoby niewłaściwej, ale na to rady nie ma smile

(mój helios 44, taki sam, też ma "0" na początku. Różnica jest za to taka, że ma też 13 listków przysłony. Jest suuuuper.
Mam też 44-2 czarny z dwoma zerami na początku numeru, ale leży sobie w szufladzie. Może kiedy wyjmę, przepstrykam i ... może też trafi na giełdę ?
Ten co mam, ten "mój" smile wystarcza mi na wszystkie niemal okazje smile

Z trzema zerami też gdzieś był jeden helios 44 srebrny, z też 13 listkami przysłony, w szufladzie którejś. Bo lubie heliosy czterdzieste czwarte od zawsze smile
hehe

Zapraszam !!!

Ostatnio edytowany przez to-my (2017-04-15 18:33:56)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#10  2017-04-25 13:42:16

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

Cena leci na łeb, na "majówkę" bowiem kasę kolekcjonuje smile

Tak więc - cena: 180zł (na parę dni)

odbiór osobisty
smile

pzdr

PS.
Jeśli kto chętny będzie na wersję z 13 listkami przysłony, też z zerem na początku - prosze pisać. Na oku mam zakup pewnego zeiss-a, więc finansowanie wsteczne zastosuję smile

(Cena oczywiście bedzie zupełnie inna.)

Ostatnio edytowany przez to-my (2017-04-25 13:47:26)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#11  2017-04-26 12:52:29

mullein
mullein
Super forumowicz

Bagnet nietypowy będzie Ci ciężko sprzedać wink jednak popularny jest m42

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#12  2017-04-26 14:04:27

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

mullein napisał:

Mocowanie m39 jest bardzo popularne. Jakość optyki, bokeh itp - jest zupełnie inna w tej serii - niż w obiektywach helios m42.

Zamocować ten obiektyw można na aparat wszystkich firm foto, będących na rynku.

Osobiscie uzywam z olkiem i sony.

Ten obiektyw NIE WYSTĘPUJE i NIE występował z mocowaniem m42. Z m42 są heliosy od 44-2, a to już są ruskie obiektywy (w całości składane z elementów zrobionych już w ZSRR). To już obiektyw oznaczony inaczej, o innych szkłach.

Obiektyw z ogłoszenia - jest prawdopodobnie ze szklami przywiezionymi jeszcze (wraz z linią produkcyjną) z Niemiec po wojnie. Zero na początku numeru seryjnego, sugeruje raczej taki tok rozumowania.

To że popularne jest bardziej m42, od m39 - to po prostu ilość dostępnych szkieł na rynku wtórnym. Tylko tyle.

M39 mozna "zapiąć" na aparaty wszystkich firm fotograficznych, obecnych na rynku.

(zainteresowanym powiem, że funkcjonują dwa różne mocowania m39. Oba mają taki sam gwint, natomiast różnią sie odległością do matrycy. Ruskie m39 ma taką samą odleglosc jak m42. Różnica to - pół milimetra - i na nic nie wpływa. Sa nakręcone na m39 "adaptery", które zmieniają ten gwint na m42).

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#13  2017-04-26 22:43:48

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

to-my napisał:

mullein napisał:

Mocowanie m39 jest bardzo popularne. Jakość optyki, bokeh itp - jest zupełnie inna w tej serii - niż w obiektywach helios m42.

Zamocować ten obiektyw można na aparat wszystkich firm foto, będących na rynku.

Osobiscie uzywam z olkiem i sony.

Ten obiektyw NIE WYSTĘPUJE i NIE występował z mocowaniem m42. Z m42 są heliosy od 44-2, a to już są ruskie obiektywy (w całości składane z elementów zrobionych już w ZSRR). To już obiektyw oznaczony inaczej, o innych szkłach.

Obiektyw z ogłoszenia - jest prawdopodobnie ze szklami przywiezionymi jeszcze (wraz z linią produkcyjną) z Niemiec po wojnie. Zero na początku numeru seryjnego, sugeruje raczej taki tok rozumowania.

To że popularne jest bardziej m42, od m39 - to po prostu ilość dostępnych szkieł na rynku wtórnym. Tylko tyle.

M39 mozna "zapiąć" na aparaty wszystkich firm fotograficznych, obecnych na rynku.

(zainteresowanym powiem, że funkcjonują dwa różne mocowania m39. Oba mają taki sam gwint, natomiast różnią sie odległością do matrycy. Ruskie m39 ma taką samą odleglosc jak m42. Różnica to - pół milimetra - i na nic nie wpływa. Sa nakręcone na m39 "adaptery", które zmieniają ten gwint na m42).

M39, to nie jest gwint od CZJ, szkła raczej nie będą w związku z tym niemieckie.
😁

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#14  2017-04-27 07:17:33

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

To jest gwint m39. Taki sam smile jak w leica lub fed/zorki.
Mam, używam, tak jak wiele innych osób na świecie.

Poszperaj po necie, poczytaj.

Faktem jest że ruskie wywieźli ogrooooomne zapasy szkła.
Więc chyba nie wieźli ich kawał drogi, żeby sobie przewieść i wywalić.
Te szkła są w pierwszych heliosach 44. Ale tylko w 44. Pozostałe mają już ruskie bebechy i całą resztę, co widać (nawet) po obrazku.

Później, robili już tylko z tego, co sami wyprodukowali z piasków ruskiej ziemi. O szkle pisze oczywiscie.

Podobnie sprawa ma się z innymi obiektywami, ale to inna inszość smile i też - widać to po zdecydowanie innym obrazku.

Przykładem natomiast kopiowania jest Flektogon. Tu sie niestety nie popisali i większość kopii nadaje sie tylko do analoga.
Ale - nie wszystkie - bo są ich pierwsze egzemplarze. Te, ponownie, różnią sie obrazkiem.
Prawdopodobnie dlatego, że po prostu, dokładali większych starań podczas procesu produkcji.

Dodać też należy że "ruskie" - nie znaczy złe. To cała seria fajnych obiektywów. Powodem dla ktorego są spychane na margines jest niska cena.
Bo w opinii ludzi tanie, nie może być dobre...(tak samo jest z Fujian 35/1.7 bo tani, za tani by nadawał sie do szpanu).

smile

Ostatnio edytowany przez to-my (2017-04-27 07:29:09)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#15  2017-04-27 07:50:22

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

to-my napisał:

Te szkła są w pierwszych heliosach 44. Ale tylko w 44. Pozostałe mają już ruskie bebechy i całą resztę, co widać (nawet) po obrazku.

Później, robili już tylko z tego, co sami wyprodukowali z piasków ruskiej ziemi. O szkle pisze oczywiscie.

Podobnie sprawa ma się z innymi obiektywami, ale to inna inszość smile i też - widać to po zdecydowanie innym obrazku.

Przykładem natomiast kopiowania jest Flektogon. Tu sie niestety nie popisali i większość kopii nadaje sie tylko do analoga.
Ale - nie wszystkie - bo są ich pierwsze egzemplarze. Te, ponownie, różnią sie obrazkiem.
Prawdopodobnie dlatego, że po prostu, dokładali większych starań podczas procesu produkcji.

Dodać też należy że "ruskie" - nie znaczy złe. To cała seria fajnych obiektywów. Powodem dla ktorego są spychane na margines jest niska cena.
Bo w opinii ludzi tanie, nie może być dobre...(tak samo jest z Fujian 35/1.7 bo tani, za tani by nadawał sie do szpanu).

smile

Leitz I CZJ to dwie różne, bardzo różne firmy. Zawsze inne konstrukcje. Uwierz, że nie znajdziesz porsche z silnikiem mercedes. Podobnie M39 nie ma optyki od CZJ😁

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#16  2017-04-27 08:28:03

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

rowanbean napisał:

to-my napisał:

smile

Leitz I CZJ to dwie różne, bardzo różne firmy. Zawsze inne konstrukcje. Uwierz, że nie znajdziesz porsche z silnikiem mercedes. Podobnie M39 nie ma optyki od CZJ😁

Historia jest jaka jest.
Zajęli, spakowali, wywieźli.
To nie są moje domniemania, ale historia.
Kwestja wiary w fakty, lub nie wiary - nic tu nie zmieni.

Ten obiektyw pochodzi z czasów, gdy optyka pochodząca z Niemiec składana była u ruskich.

Podobnie sprawa ma się ze start SLR, choć mocowanie inne jeszcze smile
Tyle że w tamtych szklach wymiary różnią sie troszke i elementy mają inne wymiary niż z heliosa 44 lub poźniejszych konstrukcji. Szkło jednak rownież zasługuje na uwage ze względu na obrazek. I też mam, też sprawdzałem, bo to rownież helios 44.

smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#17  2017-04-27 11:33:39

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

to-my napisał:

rowanbean napisał:

to-my napisał:

smile

Historia jest jaka jest.
Zajęli, spakowali, wywieźli.
To nie są moje domniemania, ale historia.
Kwestja wiary w fakty, lub nie wiary - nic tu nie zmieni.

Ten obiektyw pochodzi z czasów, gdy optyka pochodząca z Niemiec składana była u ruskich.

Podobnie sprawa ma się ze start SLR, choć mocowanie inne jeszcze smile
Tyle że w tamtych szklach wymiary różnią sie troszke i elementy mają inne wymiary niż z heliosa 44 lub poźniejszych konstrukcji. Szkło jednak rownież zasługuje na uwage ze względu na obrazek. I też mam, też sprawdzałem, bo to rownież helios 44.

smile

Rysunek jest inny. Obiektywy bez powłok rysują inaczej.  Też korzystam z dwóch takumarów 135/2,5, bo jeden jest bez powłok

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#18  2017-04-27 12:41:14

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

Brak powłok (dla mnie) to też często zaleta.
Ale 44 i 44-2 nie mają powłok. Oba.
Obrazek jest jednak też inny. Tylko o to mi chodziło.
44 wybierany bywa czasami zamiast orginału, czyli biotara. A tu już mz różnice ciężko znaleźć.

Wracając - m39 ruskie, to zupełnie używalne mocowanie. Tak samo jak m42. Bez żadnego problemu.
I nie myśle tu o mocowaniu (odległości) dla lejci. Z resztą, to kazdy chyba wie.

(Osobiscie nie lubię nowych szkieł, poprawnych i skorygowanych. Oczywiście mają wiele zalet, ktore doceniam ale - mz są dobre do pracy zarobkowej. Flog to miejsce do zabawy dla hobbystów. A hobbysta to smile wariat smile więc teges majonesss hehe )

pzdr

Ostatnio edytowany przez to-my (2017-04-27 12:45:24)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#19  2017-04-27 16:13:35

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

to-my napisał:

Brak powłok (dla mnie) to też często zaleta.
Ale 44 i 44-2 nie mają powłok. Oba.
Obrazek jest jednak też inny. Tylko o to mi chodziło.
44 wybierany bywa czasami zamiast orginału, czyli biotara. A tu już mz różnice ciężko znaleźć.

Wracając - m39 ruskie, to zupełnie używalne mocowanie. Tak samo jak m42. Bez żadnego problemu.
I nie myśle tu o mocowaniu (odległości) dla lejci. Z resztą, to kazdy chyba wie.

(Osobiscie nie lubię nowych szkieł, poprawnych i skorygowanych. Oczywiście mają wiele zalet, ktore doceniam ale - mz są dobre do pracy zarobkowej. Flog to miejsce do zabawy dla hobbystów. A hobbysta to smile wariat smile więc teges majonesss hehe )

pzdr

Biotar w niektórych wersjach ma powłoki, 44-2 też.
Porównanie wprost biotara i Heliosa jest trochę nie na miejscu. Niemniej można z obu otrzymać ciekawe kadry, bez fantazji z obu mogą wyjść gnioty

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#20  2017-04-27 18:19:50

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

Z pełnym szacunkiem zapytam :
podzielisz sie z nami wiedzą, który to 44-2 ma powłoki ?

Czytałem o heliosach sporo, sporo też sie bawiłem.
I jak ogrom ludzi stawia biotara obok wersji 44, tak nie spotkałem sie z informacją żeby 44-2 miał powłoki (nie mówiąc już nawet o oznaczeniu mc obok symbolu 44-2).

A że gniota zrobić można szkłem nawet drogim i cudownym, to masz zupełną racje smile i każdy to wie smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#21  2017-04-27 18:35:25

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

to-my napisał:

I jak ogrom ludzi stawia biotara obok wersji 44, tak nie spotkałem sie z informacją żeby 44-2 miał powłoki (nie mówiąc już nawet o oznaczeniu mc obok symbolu 44-2).

A że gniota zrobić można szkłem nawet drogim i cudownym, to masz zupełną racje smile i każdy to wie smile

Mój, wyprodukowany w BelOMO o numerze 7666700. Ma piękne powłoki podobne do najnowszych wersji Domiplana MOG 50 2,8.
Widzę, że długa droga przed tobą.

😂

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#22  2017-04-27 20:11:14

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

rowanbean napisał:

to-my napisał:

Mój, wyprodukowany w BelOMO o numerze 7666700. Ma piękne powłoki podobne do najnowszych wersji Domiplana MOG 50 2,8.

😂

Droga długa, mam taką nadzieje smile
Wnioskujesz o powłokach bo ?
Jakieś podparcie hipotezy faktami ? Czy tylko napiszesz o kolorze przedniej soczewki ?

Przekonaj mnie faktami, że masz zupełną racje.
Przypominam - sprawa idzie o 44-2.
smile

(dawaj śmiało. Chętnie se popisze i sie pospieram.
I tak pewnie nikt poza nami tego nie czyta hehe)

Ostatnio edytowany przez to-my (2017-04-27 20:13:43)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#23  2017-04-27 21:13:38

poczo
poczo
Forumowicz

to-my napisał:

rowanbean napisał:

to-my napisał:

😂

Jakieś podparcie hipotezy faktami ? Czy tylko napiszesz o kolorze przedniej soczewki ?

smile

Ja czytam smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#24  2017-04-27 22:41:59

rowanbean
rowanbean
Zaawansowany forumowicz

to-my napisał:

rowanbean napisał:

to-my napisał:

😂

smile

Ja nie będę się spierać, bo nie mam o co.  Wiem co zapinam oprócz czytania w sieci.

😂

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2017-04-28 04:40:47

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#25  2017-04-28 04:40:47

to-my
to-my
Zaawansowany forumowicz

Nie będziesz sie upierał ?
Wiesz co zakładasz ?
Droga długa ?
Domiplan MOG, to też ruski obiektyw smile ?

Sumując - masz "swoje" zdanie, niezależnie od faktów. To samo dotyczy Twojej uwagi o mocowaniu - brak tu ... no właśnie...a Twoje zdanie warte jest dla ludzi tyle, co zamieszanie jakie tu robisz... smile

Pominę juz Twoje wstawki o mercedesach ... i ... bo czasu szkoda.

Helios 44-2 nie ma i nie miał powłok. Powłoki są oznaczone symbolem MC. Nawet w wersjach np 5 czy 6 są one tak słabe, jakby ich nie było. Nic nie dają po prostu w porównaniu do obecnie stosowanych.

Po drugie - m39 w helios 44, takim jak w ogłoszeniu, jest zupełnie bez problemu używanym obiektywem m39, tak jak m42.

Po trzecie - bez problemu można porównać te wersje heliosa 44 do biotara. Mz rusek czesto wypada nawet lepiej. A na pewno nie odstaje.

Bzdury pisałeś.
Byc moze powinienem reagować od razu i zgłaszać Twoje wpisy do usunięcia jako śmieci.

Ps.to chyba kończy temat

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie
z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc