#1  2017-03-20 16:55:51

wellthebae
wellthebae
Nowy forumowicz
Ostrzeżenia: 0

Do jakiego obiektywu kupić najlepiej soczewkę makro?

Witam,  jestem posiadaczką dwóch obiektywów 50mm i 18-55mm (kit) . Zastanawiam się nad zakupem soczewki makro , jednak nie wiem do jakiego obiektywu nadawałaby się najbardziej. Co myślicie ?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#2  2017-03-20 17:17:15

michalbukala
michalbukala
Nowy forumowicz

Re: Do jakiego obiektywu kupić najlepiej soczewkę makro?

Jeżeli już postanowiłaś, że będzie to soczewka dedykowana do konkretnego obiektywu to uważam, że lepiej będzie jeżeli dokupisz do tego 50mm ponieważ jest to "stałka", więc obraz makro będzie lepszej jakości. Zastanów się nad zakupem soczewki makro firmy Raynox. Są bardzo dobrej jakości i posiadają uniwersalny zaczep, więc taką soczewkę będzie można założyć na obydwa obiektywy, które posiadasz oraz do większości tych, które dokupisz w przyszłości. Zaczep nie pasuje tylko do obiektywów z bardzo dużą przednią soczewką. Niestety taka soczewka trochę kosztuje...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#3  2017-03-20 17:23:40

ujrzecniewidoczne
ujrzecniewidoczne
Zaawansowany forumowicz

wellthebae napisał:

Witam,  jestem posiadaczką dwóch obiektywów 50mm i 18-55mm (kit) . Zastanawiam się nad zakupem soczewki makro , jednak nie wiem do jakiego obiektywu nadawałaby się najbardziej. Co myślicie ?

Mam soczewkę Raynox dcr-250 i używam ze starym obiektywem na M42 , dokładnie Industar 61L/Z 50mm F2.8
Kiedyś przed zakupem doradzali mi, żeby raynox kupić bo reszta jest kiepska smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2017-03-20 21:16:57

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#4  2017-03-20 21:16:57

obiezyswiat79
obiezyswiat79
Forumowicz

michalbukala napisał:

Jeżeli już postanowiłaś, że będzie to soczewka dedykowana do konkretnego obiektywu to uważam, że lepiej będzie jeżeli dokupisz do tego 50mm ponieważ jest to "stałka", więc obraz makro będzie lepszej jakości. Zastanów się nad zakupem soczewki makro firmy Raynox. Są bardzo dobrej jakości i posiadają uniwersalny zaczep, więc taką soczewkę będzie można założyć na obydwa obiektywy, które posiadasz oraz do większości tych, które dokupisz w przyszłości. Zaczep nie pasuje tylko do obiektywów z bardzo dużą przednią soczewką. Niestety taka soczewka trochę kosztuje...

Pierścień redukcyjny i pasuje smile i nawet do sigmy 150mm ze średnicą gwintu 72mm też da się zamocować. Aczkolwiek telekonwerter lepiej się sprawdza, bo nie skraca minimalnej odległości ostrzenia...
I przy stosowaniu soczewki Raynox trzeba uważać na zaczepy, podobno lubią pękać...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie
z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc