#1  2016-10-14 22:39:41

maciejdb
maciejdb
Forumowicz
Ostrzeżenia: 0

Zdęcie Dnia -?!

Przepraszam  ..ale ... patrząc od pewnego czasu na propozycje do tego tytułu, to zastanawiam się, czy naprawdę wśród osób moderujących ten temat są ludzie o wrażliwości fotograficznej, umiejących dopatrzyć się  w tej dziedzinie sztuki, perełek zasługujących na to miano, czy jedynym kryterium jest jedynie liczba plusów oddanych przez innych na zasadzie " plus za plus " i " odwiedziłem Cię - " zapraszam do mnie"  ?  Z grubsza mówiąc to po prostu żenada. Niedostrzeganie fotografów i fotografików o faktycznym potencjale artystycznym stało się tu niemal normą, promując prawie wyłącznie osoby "popularne". Załogo FLOG-a , proszę - ogarnijcie się i zacznijcie doceniać ludzi wnoszących coś wartościowego, a nie prezentujących kicz na najwyższym poziomie .

Maciej Barski ( maciejdb)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#2  2016-10-15 01:17:22

zycieulicy
zycieulicy
Nowy forumowicz

Re: Zdęcie Dnia -?!

maciejdb napisał:

Przepraszam  ..ale ... patrząc od pewnego czasu na propozycje do tego tytułu, to zastanawiam się, czy naprawdę wśród osób moderujących ten temat są ludzie o wrażliwości fotograficznej, umiejących dopatrzyć się  w tej dziedzinie sztuki, perełek zasługujących na to miano, czy jedynym kryterium jest jedynie liczba plusów oddanych przez innych na zasadzie " plus za plus " i " odwiedziłem Cię - " zapraszam do mnie"  ?  Z grubsza mówiąc to po prostu żenada. Niedostrzeganie fotografów i fotografików o faktycznym potencjale artystycznym stało się tu niemal normą, promując prawie wyłącznie osoby "popularne". Załogo FLOG-a , proszę - ogarnijcie się i zacznijcie doceniać ludzi wnoszących coś wartościowego, a nie prezentujących kicz na najwyższym poziomie .

Święte słowa wink ...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#3  2016-10-15 08:24:37

karp1225
karp1225
Zaawansowany forumowicz

To jest blog o profilu fotograficznym a nie  "profesjonalna" galeria foto więc nie wiem po co te narzekanie...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#4  2016-10-15 09:16:49

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 1

Ja jako uczestnik floga zgadzam się z @maciejdb...

Od pewnego czasu regularnie chadzam po wyróżnionych, popularnych i ZD. Aktywnie też uczestniczę w plusowaniach, poparciach czy głosowaniu. Czasami sobie odpuszczam, bo nie ma na co....

Jednak załoga floga wiele zrobić nie może, gdyż na flogu nie łamie się regulaminu i zasad flogowych, a jedna z nich to:

"Zasady wyboru zdjęcia dnia
[...]

Uwaga 2!
        Wybory Zdjęcia dnia to zabawa, rodzaj ankiety wśród osób korzystających z serwisu Flog.pl, a nie próba obiektywnego wyłonienia najlepszego zdjęcia
        Jeśli jesteś niezadowolona/y i uważasz, że powinno wygrać inne zdjęcie, patrz pkt. 1 :-)"

Wykułem to na blachę i przestałem się pluć...

Ostatnio edytowany przez saturnin (2016-10-15 09:20:12)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5  2016-10-15 10:53:51

toooomelo
toooomelo
Zaawansowany forumowicz

karp1225 napisał:

To jest blog o profilu fotograficznym a nie  "profesjonalna" galeria foto więc nie wiem po co te narzekanie...

Tak, zgadzam się z Tobą. Ale myślę też, że warto by było też utrzymać jakiś minimalny poziom. Bo niektóre "Zdjęcia Dnia" wołają o pomstę do nieba, hi hi ;-)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#6  2016-10-15 21:39:47

pipolux
pipolux
Forumowicz

Zgadzam się z szanownym Panem Maciejem w całej rozciągłości i szerokości ; )

maciejdb napisał:

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#7  2016-11-05 00:24:28

aronov
aronov
Forumowicz

[usunięty wulgaryzm] te Wasze  wyróżnione foty, o profilu "fotograficznym" -  celowo w cudzysłowie. Jesteście poniżej wodorostów.Prosze o usuniecie konta

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#8  2016-11-05 01:24:28

toooomelo
toooomelo
Zaawansowany forumowicz

aronov napisał:

Pierdolę te Wasze  wyróżnione foty, o profilu "fotograficznym" -  celowo w cudzysłowie. Jesteście poniżej wodorostów.Prosze o usuniecie konta

Nie marudź, tylko rób swoje, czyli foć. Hi, hi  ;-)

Ja bym tylko chciał wiedzieć ilu trzeba mieć znajomych i jacy oni mogą być niekompetentni, żeby zdjęcia tego typu zastawały Zdjęciem Dnia?
http://s21.flog.pl/media/foto_middle/11508287_zamknij-oczy-i-wyobraz-sobie-szczescie-co-widzisz.jpg

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#9  2016-11-05 01:31:25

grzybol6321
grzybol6321
Forumowicz

Gdzie ja to już widziałem? big_smile
Dla nie kumatych...
grzybol6321 od lat wojował.
Teraz został tylko grzybol...
Bany,zakazy i inne szykany...
Jak za komuny.
Albo jesteś za,albo masz kopa big_smile

Ostatnio edytowany przez grzybol6321 (2016-11-05 01:35:03)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#10  2016-11-05 08:58:47

piki
piki
Nowy forumowicz

Witam,
obserwuję czasami wybrane praca na tzw. zdjęcie dnia i też wielokrotnie ogarnia mnie zdziwienie, co do decyzji wybierających. Trudno mi czasami odczytać intencje, którymi się kierują, ale pewnie mają jakiś "zaczarowany" klucz otwierający drzwi z walorami do wyboru. W niedawno zaproponowanych zdjęciach dnia znalazło się to: http://s21.flog.pl/media/foto_300/11510537_fso-warszawa.jpg. Pomijając samą fotografię, najdziwniejsze jest to, że zdjęcia nie zrobił sam flogowicz, tylko jego kolega, o czym zresztą napisał pod fotą. Nie znane są ścieżki, którymi podążają "fachowcy".......
Szkoda, że wybierający nie podają uzasadnienia takiego wyboru np. dobra kompozycja, światło itp. Ciekawie byłoby zapoznać się z tymi opiniami, ale to się chyba nie uda.....
Życzę miłego dnia.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#11  2016-11-05 09:12:51

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

piki napisał:

Szkoda, że wybierający nie podają uzasadnienia takiego wyboru np. dobra kompozycja, światło itp. Ciekawie byłoby zapoznać się z tymi opiniami, ale to się chyba nie uda.....
Życzę miłego dnia.

Czy musisz wchodzić mi w paradę !!!
Właśnie produkowałem się z podobnym komentarzem do tej fociny. Wyprzedziłaś mnie, a to "mój ulubieniec flogowy", o czym wszyscy "wiom"... smile))

Nie podają, bo nie muszą, ale u sebastianka można komentarze poczytać pod jego produkcją okienno-drogowo-transportowo-motoryzacyjną. Można popatrzeć na zachwyty, ochy i achy... I się uczyć, jak pisać dobre komentarze, aby trafić do ZD. Oczywiście nic to nie daje, obiadu z tego się nie nagotuje, ale się jest...

Ostatnio edytowany przez saturnin (2016-11-05 09:13:36)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#12  2016-11-05 10:05:24

piki
piki
Nowy forumowicz

Witaj,
chyba źle odczytałeś moje intencje. Mnie nie chodzi o osoby, które robią i wstawiają takie czy inne zdjęcia. Nie robię żadnych wycieczek pod adresem Sebastiana czy innego flogowicza. Czasami napiszę swoje spostrzeżenie dotyczące danej pracy i tyle. Natomiast bardzo zaskakuje mnie lakoniczność odczytywania (albo brak takowego ) informacji umieszczonych pod zaproponowanym czy wyróżnionym zdjęciem, a jak jeszcze zdjęcie "powala" z nóg, to mamy obraz wybierających (jakoś nie mogę nazwać Ich "jury"), bo chyba robią to dla samego robienia.
Pozdrawiam.

saturnin napisał:

piki napisał:

Życzę miłego dnia.

Czy musisz wchodzić mi w paradę !!!
Właśnie produkowałem się z podobnym komentarzem do tej fociny. Wyprzedziłaś mnie, a to "mój ulubieniec flogowy", o czym wszyscy "wiom"... smile))

Nie podają, bo nie muszą, ale u sebastianka można komentarze poczytać pod jego produkcją okienno-drogowo-transportowo-motoryzacyjną. Można popatrzeć na zachwyty, ochy i achy... I się uczyć, jak pisać dobre komentarze, aby trafić do ZD. Oczywiście nic to nie daje, obiadu z tego się nie nagotuje, ale się jest...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#13  2016-11-05 11:54:27

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

piki napisał:

Witaj,
chyba źle odczytałeś moje intencje. Mnie nie chodzi o osoby, które robią i wstawiają takie czy inne zdjęcia. Nie robię żadnych wycieczek pod adresem Sebastiana czy innego flogowicza. Czasami napiszę swoje spostrzeżenie dotyczące danej pracy i tyle. Natomiast bardzo zaskakuje mnie lakoniczność odczytywania (albo brak takowego ) informacji umieszczonych pod zaproponowanym czy wyróżnionym zdjęciem, a jak jeszcze zdjęcie "powala" z nóg, to mamy obraz wybierających (jakoś nie mogę nazwać Ich "jury"), bo chyba robią to dla samego robienia.
Pozdrawiam.

Bardzo możliwe, ale mi nie biega o żadne intencje i rzadko udaje mi się je odczytać, zresztą podobnie jak inni moje…

Wielokrotnie pisałem na wielu wątkach – nie interesuje mnie co kto wstawia, jeżeli mam zastrzeżenia popełniam pod fociną komentarz, który zdarza się, że jest moderowany, czyli Saturnin spadaj na szczaw albo mirabelki… 
Najczęściej badziewie foto-podobne omijam i idę dalej…

Permanentnie biega mi o komentarze pod focinami i oczywiście pluski flogowiczów. A dlaczego? Bo to właśnie „jury”, czyli my…

Kto powoduje, że zdjęcie znajdzie się w POPULARNYCH, czyli musi mieć przynajmniej 201 plusów?  My, użytkownicy floga…
Kto powoduje, że zdjęcie znajdzie się w POCZEKALNI?  My, użytkownicy floga…
Kto powoduje, że zdjęcie znajdzie się w ZD?  My, użytkownicy floga…   

Kto powoduje, że zdjęcie zostanie ZATWIERDZONE?  Niezależny ekspert spoza serwisu – czyli „kocur” (tak go sobie nazwałem). Dlaczego? – bo najczęściej nie wiem o co biega mojemu kotu, a wciąż dokonuje wyborów dla mnie niezrozumiałych, z którymi muszę się godzić, choć często nie mam na to najmniejszej ochoty i się z nimi nie zgadzam.

Ale czy tak naprawdę to niezależny „ekspert” dokonuje wyborów? Czy tylko on tak zupełnie niezależnie i zdarza się bez sensu nominuje…?
Często Jego wybory to jakby nominował fotkę swojej ciotki czy innego bliskiego, nawet sąsiada, bo go o to poprosili, nie mówiąc już o uzasadnieniu tychże wyborów…

Empatycznie wczuję się w rolę „kocura”. Mam umowę z flogiem, mam dziennie zatwierdzić ok. 30 zdjęć. Dla ułatwienia, żeby nie biegać po galeriach jak szalony administracja floga zaproponowała, że zatwierdzam zdjęcia sprzed trzech tygodni. Jednym słowem dzisiaj jest 5 listopada, a więc udaję się do POCZEKALNI i cofam się do 15 października. Właśnie dzisiaj zatwierdzane są zdjęcia z tego dnia. Wybrałem prawie 30, a administracja publikuje je w ZATWIERDZONYCH od godz. 7 rano co godzinę jedno, wieczorem już częściej, ostatnie ok. 1 w nocy, a zdarza się nawet i nieco później.

No dobrze, wykonałem zadanie, wybrałem wg siebie najlepsze, najciekawsze, interesujące…

Natomiast jeżeli wcześniej użytkownicy floga poparli moje wybory, to zdjęcie otrzymuje ikonkę „wielogłową”, jeżeli zbyt mało flogowiczów poparło również i mój wybór, zdjęcie dostaje ikonkę „jednogłową”. (pewne uproszczenie - zlicza się plusy z rang każdego popierającego flogowicza i musi być ich obecnie przynajmniej 100).

Proszę zatem wejść na stronę ZATWIERDZONE i obejrzeć ikonki pod zjęciami. I poszukać pierwszej z ikonką „jednogłową”. Oczywiście zrobię to pierwszy. Zdjęcie z ikoną "jednogłową" – czyli zdjęcie, które poparło chyba 9 fologwiczów (nie widzę wszystkich, bo jest akurat na samym dole i nie widać wszystkich popierających – informowałem o tym administrację na jednym z wątków, mogliby „cóś” zrobić z tą niedogodnością) zostało wyróżnione 13 stron wcześniej, czyli miesiąc wcześniej. Inaczej, na prawie 770 zdjęć wyróżnionych, które również poparli flogowicze, jedno wybrał „se” niezależny wybitny…  Zaproponowała je @rozia19.
Czy możemy mieć pretensje do Autora - @monikakaminska? . A niby dlaczego? Jej blog, jej zdjęcie, jej wybór do publikacji. Czy możemy mieć pretensje do @rozia19 ? A dlaczego? Nie znamy powodów jej wyboru.  Zdjęcie ma 50 plusów i 6 komentarzy, ale jedna osoba poczyniła go 2 razy. @rozia19 nie uzasadniła swojego wyboru – jej sprawa. Może to jej ciotka, nie ważne. A ekspert, czy to też jego ciotka? A może @rozia19 jest ciotką eksperta? I tylko tu można mieć pretensje do eksperta „niezależnego”…
Ale na Boga, jedno zdjęcie wyłącznie Jego wyboru na niemal 770 wybranych przez użytkowników floga i czepianie się eksperta? Dajmy mu spokój, zobaczmy kto i co z flogowiczów plusuje, komentuje, nominuje…
Do siebie miejmy pretensje, gdy coś się nam w wyborach flogowych nie podoba…   

Jeżeli jednak szukamy winnego, to należy zliczyć liczę flogowiczów popierających i dodać eksperta (przy ikonce „wielogłowej”, To jest pełna lista „winnych”… 

ps.
@rozia19 – nie pytaj czy się Ciebie znowu czepiam, po prostu cierpliwie szukałem zdjęcia w ZATWIERDZO-NYCH z ikonką „jednogłową”, akurat pierwsze na które trafiłem to poparte przez Ciebie – nic na to nie poradzę, można szukać głębiej w czeluściach floga…

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#14  2016-12-12 10:58:13

basvomen
basvomen
Forumowicz

maciejdb napisał:

Zgadzam się,ale wątpię,żeby coś ktos mógł wskórać. To zależy od człowieka i jego uczciwości. Pozdrawiam.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#15  2017-05-07 10:49:28

alicjakalina
alicjakalina
Forumowicz

Jeżeli zdjęcie oznaczam gwiazdką czyli nominuję, swoją ocenę wypowiadam w komentarzu do autora. Jest to ocena w duźym stopniu subiektywna...bo takie jest moje poczucie piękna i wraźenie przy zobaczeniu zdjęcia. Obiektywne w tym jest tylko wykonanie zdjęcia ( technika, ujęcie, kolory, światło i temat).Wolę tematy budzące zachwyt nad tym co uznaję za piękno i dobro lub lekki niepokój i grozę w przestrzeni. Nie znoszę okrucieństwa, brzydoty, obrzydliwstwa, źal mi biednych głupich dziewcząt sprzedających nieudolnym swoją nagość i godność. - piszę o tym dlatego, żeby podkreślić subiektywizm.
Niby eksperci są mniej subiektywni ponieważ całość doświadczenia w danej dziedzinie przechodzi do podświadomości.
Moźna więc ich tylko prosić żeby dominowały obrazy niezwykłe, dowcipne, ciekawe, budujące pozytywne wrażenia. 
Można zrobić również osobno kącik dla impotentów, którzy wieczorami będą się nagością podniecać razem z wiagrą.

Ostatnio edytowany przez alicjakalina (2017-05-07 10:51:35)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#16  2017-05-07 11:20:50

basvomen
basvomen
Forumowicz

Postaram się ubrać w słowa to co ja czuję odnośnie ZD. Wydaje mi się,ze flog ubożeje właśnie przez to,że wciąż i niezmiennie są fotki w ZD tych samych osób. Wiele jest takich,które nawet nie powinny byc wyróżnione. Ale zastanawia mnie czy już tym osobom (wciąż tym samym) nie znudziło się brylować na stronie (wiedząc,że i tak ich fota tam będzie dziś jutro pojutrze..Albo inaczej. czy nie jest im wstyd,że blokują innych i niejako każą patrzeć flogowiczom na wciaz te same pejzażyki itd.? Czy też rozpłaczą się gdy ich fota nie znajdzie się w ZD? Nie wiem,nie rozumiem tych ludzi. I kuźwa krew mnie zalewa nie jeden raz i dam sobie już spokój chyba z głosowaniem na ZD bo co to za głosowanie,skoro ja juz z góry wiem które zdjęcie wygra?! I niby dorośli ludzie tutaj są,a jak dzieci...Dosłownie. Słów mi już brak.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#17  2017-05-07 12:18:59

anacocito
anacocito
Zaawansowany forumowicz

aronov napisał:

[usunięty wulgaryzm] te Wasze  wyróżnione foty, o profilu "fotograficznym" -  celowo w cudzysłowie. Jesteście poniżej wodorostów.Prosze o usuniecie konta

Po co się " miotasz "
jak rozdarta sosna? Skoro wiesz, że wyboru dokonuje ogół,
czyli społeczność, a wybory te odbywają się z poszanowaniem
zasad demokracji. Musisz zrozumieć, że wyróżnienia zdobywają
tu fotki, które podobają się "uczestnikom" flogowych wyborów,
a nie ekspertom. I naprawdę nikogo nie wzrusza to, że Twoja
dusza cierpi. Nikt nie zmusza Cię do uczestnictwa w takich
wyborach, skoro ich zasad nie akceptujesz. Jak to "zajarzysz" -
przestaniesz się miotać.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#18  2017-05-07 14:19:35

eastwood
eastwood
Super forumowicz

Musisz zrozumieć, że wyróżnienia zdobywają
tu fotki, które podobają się "uczestnikom" flogowych wyborów,..........

Faktycznie...masz racje..........tak to wygląda, nie ma co sie denerwowac.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#19  2017-05-26 16:44:59

hex
hex
Super forumowicz

A...chciało mi się dzisiaj...(wyjątkowy wyjątek)..zajrzeć do tych ZD.
Szczęka opada
...poza może kilkoma...
Chleb z zakalcem,ryba tłusta
Mają ludzie różne gusta.
big_smilebig_smilesmilesmilesmilesmile

Niestety.....

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#20  2017-06-15 10:57:41

basvomen
basvomen
Forumowicz

maciejdb napisał:

Babeczki z ciasta na ZD. Idę się położyć.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#21  2017-06-15 11:31:58

jaroslawpiasecki
jaroslawpiasecki
Forumowicz

Bardzo dobrze!Może kiedyś nadejdą zmiany bo juz jest nudne oglądanie tych samych zdjęć jako wyróżnionych.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#22  2017-06-15 11:34:13

basvomen
basvomen
Forumowicz

Ja już tym rzygam. Nie przeczę,że są takie,które się nadają,ale na miłość (Boga w to nie mieszam),niech dadzą szanse innym ludziom! Przecież ileż można w koło to samo widzieć???

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#23  2017-06-15 13:33:17

szczery
szczery
Zaawansowany forumowicz

a gdzie są zdjęcia dnia ??? smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#24  2017-06-15 22:22:26

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

szczery napisał:

a gdzie są zdjęcia dnia ??? smile

na flogu, tak coś mi się kojarzy...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2017-07-18 21:30:43

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#25  2017-07-18 21:30:43

jar007
jar007
Zaawansowany forumowicz

Poziom jest coraz bardziej żenujący
http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12035565_krakowski-rynek-w-sobotnie-popoludnie-.jpg

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12035769_faro-miasto-kwiatow.jpg

http://s23.flog.pl/media/foto_middle/12035122_park-miejski-im-franciszka-kachla.jpg

Serio?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie
z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc