#1  2016-08-04 13:03:33

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 1

Sprawy chyba techniczne...

No i ta menda flogowa - oczywiście saturnin, bo któż inny, znowu zaczyna...

Nie zaczyna, saturnin się pogodził...

"Boże!
Proszę, daj mi siłę,
abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę;
odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę
i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego."

Ale do rzeczy....

Chciałem obejrzeć ponownie dedykację dla mnie, jednak flogowicz nagle wymaga podania hasła dostępu. Mogę wysłać prośbę o hasło do autora na wiadomość prywatną...

Niech sobie "blokuje" swojego bloga przed wszystkimi, ale dlaczego by obejrzeć jedno zdjątko - zresztą dedykowane mi -  mam gdzieś pisać i prosić...

Czy tego nie da się poprawić ?

Już wolałbym znaleźć się na CL tego flogowicza...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#2  2016-08-04 23:11:05

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

Re: Sprawy chyba techniczne...

saturnin napisał:

No i ta menda flogowa - oczywiście saturnin, bo któż inny, znowu zaczyna...

Nie zaczyna, saturnin się pogodził...

"Boże!
Proszę, daj mi siłę,
abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę;
odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę
i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego."

Ale do rzeczy....

Chciałem obejrzeć ponownie dedykację dla mnie, jednak flogowicz nagle wymaga podania hasła dostępu. Mogę wysłać prośbę o hasło do autora na wiadomość prywatną...

Niech sobie "blokuje" swojego bloga przed wszystkimi, ale dlaczego by obejrzeć jedno zdjątko - zresztą dedykowane mi -  mam gdzieś pisać i prosić...

Czy tego nie da się poprawić ?

Już wolałbym znaleźć się na CL tego flogowicza...

Nie wiem co lub kto zadziałał, ale już mogę zobaczyć dedykowanego mi kociaczka...

Szkoda, że nie wiem komu podziękować... smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#3  2016-09-03 12:43:37

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

Po niezadowoleniu wielu flogowiczów z wyborów do ZATWIERDZONYCH najciekawszych propozycji z "Poczekalni" zatwierdzanych przez niezależnego eksperta (spoza serwisu Flog.pl). zacząłem się temu zawiłemu "procederowi" przyglądać, a nawet i w tym uczestniczyć. Ot taka zabawa jak w toto-lotka tyle tylko, że bez wygranej...

Zwykle "popierałem" na koniec dnia ilość, jaką osiągnąłem we flogowym rankingu. Dzisiaj uczyniłem to nie wiadomo dlaczego z rana. Po pewnym czasie oglądam ZATWIERDZONE, a tam zdjątko, które byłem pewien, że poprałem, a w ikonce informującej kto poparł mnie nie było. Oczywiście jak nie skłamię to zmyślę, więc chciałem zacząć poszukiwania w POCZEKALNI, bo tam widać co poparłem (brak ikonki - popieram). A tu niespodzianka, na żadnym zdjęciu nie ma na zielonym tle informacji, że mogę poprzeć, gdyż mam inną informację: - "Możesz dzisiaj poprzeć jeszcze: 0 zdjęć".  No cóż sprawdzę sobie jutro...
Myślę, że tę wadliwość flogowego algorytmu należałoby poprawić, np. informacją - już poparłeś, ale przeglądać mógłbym nadal... W obecnej sytuacji dzisiaj do godz. 24.00 nie sprawdzę niczego...

Bardzo możliwe, że rzeczone zdjęcie nie poparłem w POCZEKALNI, a sam do niej nominowałem, ale odpowiedź na to pytanie uzyskam dopiero jutro...

a na marginesie:
Wspominałem, iż podejrzewam, że nie ma żadnego niezależnego eksperta spoza floga, który rzekomo zatwierdza zdjęcia. Na tę okoliczność wysłałem "drogą urzędową" do administracji floga prośbę o przekazanie personie, że wysłałem prezent w postaci dedykacji. Odpowiedzi nie dostałem do dzisiaj. I się nie dziwię, bo jak algorytmowi przekazać dedykację...

Jeżeli jednak ekspert niezależny rzeczywiście istnieje, to jest bardzo dyspozycyjny, można się przyjrzeć i wypatrzyć przez ile godzin dziennie i jak często dokonuje swoich wyborów...

Myślałem, że ja jestem walniętym pracusiem, ale jak już niejeden raz myliłem się, pracusiem jest ekspert flogowy...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#4  2016-09-03 21:55:38

foka-san
foka-san
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 0

@saturnin, do diabla, za co znowu dostałeś ostrzeżenie?
I na jak długo?

To o czym piszesz w dużej części może być spowodowane "zaplataniem styli" - eufemizm stosowany, kiedy w kod html wkradają się niepożądane elementy i jeden Bóg wie o co chodzi. Moze być to drobiazg jak np. napisana w edytorze teksu linijka html nie opisana znacznikiem code. Ale może być coś poważniejszego.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5  2016-09-03 22:59:51

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

foka-san napisał:

@saturnin, do diabla, za co znowu dostałeś ostrzeżenie?
I na jak długo?

To o czym piszesz w dużej części może być spowodowane "zaplataniem styli" - eufemizm stosowany, kiedy w kod html wkradają się niepożądane elementy i jeden Bóg wie o co chodzi. Moze być to drobiazg jak np. napisana w edytorze teksu linijka html nie opisana znacznikiem code. Ale może być coś poważniejszego.

Kolejnego spodziewam się każdego dnia, ale to jest stare, winno być już anulowane wg każdego polskiego kodeksu prawa, począwszy - nie zagłębiając się w szczegóły  - od prawa pracy, a na postępowaniu karnym kończąc.

Wejdź na wątek "Ankieta" - nie mam ostrzeżenia, a na wielu innych mam, może jest to spowodowane "zaplataniem styli", gdzie wkradł się niepożądany element...

To mi wiele wyjaśniłeś, szczególnie z tym zaplataniem styli...

A o czym mówiłeś... ?

ps.
Na uwagi o różnych błędach i niedociągnięciach na flogu administracja zazwyczaj odpowiadała: - tak, dziękujemy za uwagi i spostrzeżenia, algorytm był obarczony błędem, wkrótce to poprawimy. 

Saturninowi administracja nie odpowiada od tygodni na żadne pytanie, "ale to nic bo to ale", można się oswoić, może Tobie odpowiedzą...
A nawet podziękują...
Jeżeli zakończyli swoje urlopowania....

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#6  2016-09-17 11:01:30

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

Doskonale wiem, że flogowiczów nie interesuje kto głosuje, jak głosuje, dlaczego glosuje, ważne żeby głosowali... na ich zdjęcia oczywiście...
I to nie jest żaden zarzut, też tak bym chciał...

Ale...

Podstawowa "obsługa" floga winna być znana i zrozumiała wszystkim bywalcom, a nie jest...

Wybór ZDJĘCIA DNIA - sprawa oczywista, raz dziennie można sobie kliknąć,a później nawet sprawdzić co z naszym gustem fotograficznym. Nawet na dwa sposoby: - czy mój wybór to także wybór flogowiczów oraz czy mój wybór to także wybór ICH, czyli flogowiczów i jurorów. A kto zacz Ci jurorzy...?
A to już jest owiane tajemnicą...
Nawet gdybym ich znał to i tak niewiele mi to da, bo co, zapytać konkretnego jurora dlaczego głosował? Równie dobrze mogę zapytać jakiegokolwiek flogowicza dlaczego poparł jakieś zdjęcie w POCZEKALNI. I co mi odpowie...? Przede wszystkim, że to nie powinno mnie interesować, może też odpowiedzieć krócej: - gówno mnie to winno obchodzić, ale może tez być przekornym popierającym i odpowiedzieć: zdjęcie nie ma ostrego pierwszego planu, nie ma głębi, jest nieostre, w kadrze nic ciekawego, ale mi się podoba... smile

No dobrze, niech i tak będzie, a z całą pewnością jest...

Dzisiaj zauważyłem w ZATWIERDZONYCH, że poparć jest tyle, co kot napłakał. Czyżby obrazili się flogowicze na eksperta flogowego i przestali popierać... ?  4 poparcia, 3 poparcia, 2 poparcia, a nawet jedno poparcie... Lukam i lukam, co jest grane?
I dojrzałem, od dzisiaj przy zatwierdzonych pojawiła się ikonka "jednego ludka", a wcześniej ta ikona wygląda nieco inaczej... Czyżby to oznaczało, że ikonka z jednym ludkiem to wybór wyłącznie eksperta, a ta druga to dokoptowali do wyboru także flogowicze?

A może po prostu ekspert wrócił z urlopu... ? 

Czy jest mi ktoś w stanie to wytłumaczyć - oczywiście jak siedmiolatkowi...?

SPROSTOWANIE:
nie od dzisiaj pojawiła się ikonka, a ponownie pojawiła, wcześniej też była

Ostatnio edytowany przez saturnin (2016-09-18 07:17:39)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#7  2016-09-17 14:49:04

mirokola
mirokola
Zaawansowany forumowicz

Saturnin napisał:  Czy jest mi ktoś w stanie to wytłumaczyć - oczywiście jak siedmiolatkowi...?
Nie zawracaj sobie głowy jak podrośniesz to zrozumiesz.

Ostatnio edytowany przez mirokola (2016-09-17 15:26:07)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#8  2016-09-17 15:58:20

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

mirokola napisał:

OK., ja rozumiem, że "sławetnego" piętnastolatka flogowego, który ma już w ulubionych 6681 flogowiczów te zagadnienia nie interesują, ale dlaczego mam czekać aż tak długo...

A podrosnąć to: "stać się większym, wyższym...", a mam 180 cm i mi wystarczy, jednak nie wystarczy mi braku informacji na temat obsługi i obserwowania floga... sad

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#9  2016-09-17 16:20:24

mirokola
mirokola
Zaawansowany forumowicz

saturnin napisał:

mirokola napisał:

OK., ja rozumiem, że "sławetnego" piętnastolatka flogowego, który ma już w ulubionych 6681 flogowiczów te zagadnienia nie interesują, ale dlaczego mam czekać aż tak długo...

A podrosnąć to: "stać się większym, wyższym...", a mam 180 cm i mi wystarczy, jednak nie wystarczy mi braku informacji na temat obsługi i obserwowania floga... sad

Prosiłeś sam o wytłumaczenie jak dla siedmiolatka.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#10  2016-09-17 21:51:31

kam4a
kam4a
Zaawansowany forumowicz

saturnin napisał:

Doskonale wiem, że flogowiczów nie interesuje kto głosuje, jak głosuje, dlaczego glosuje, ważne żeby głosowali... na ich zdjęcia oczywiście...
I to nie jest żaden zarzut, też tak bym chciał...

Ale...

Podstawowa "obsługa" floga winna być znana i zrozumiała wszystkim bywalcom, a nie jest...

Wybór ZDJĘCIA DNIA - sprawa oczywista, raz dziennie można sobie kliknąć,a później nawet sprawdzić co z naszym gustem fotograficznym. Nawet na dwa sposoby: - czy mój wybór to także wybór flogowiczów oraz czy mój wybór to także wybór ICH, czyli flogowiczów i jurorów. A kto zacz Ci jurorzy...?
A to już jest owiane tajemnicą...
Nawet gdybym ich znał to i tak niewiele mi to da, bo co, zapytać konkretnego jurora dlaczego głosował? Równie dobrze mogę zapytać jakiegokolwiek flogowicza dlaczego poparł jakieś zdjęcie w POCZEKALNI. I co mi odpowie...? Przede wszystkim, że to nie powinno mnie interesować, może też odpowiedzieć krócej: - gówno mnie to winno obchodzić, ale może tez być przekornym popierającym i odpowiedzieć: zdjęcie nie ma ostrego pierwszego planu, nie ma głębi, jest nieostre, w kadrze nic ciekawego, ale mi się podoba... smile

No dobrze, niech i tak będzie, a z całą pewnością jest...

Dzisiaj zauważyłem w ZATWIERDZONYCH, że poparć jest tyle, co kot napłakał. Czyżby obrazili się flogowicze na eksperta flogowego i przestali popierać... ?  4 poparcia, 3 poparcia, 2 poparcia, a nawet jedno poparcie... Lukam i lukam, co jest grane?
I dojrzałem, od dzisiaj przy zatwierdzonych pojawiła się ikonka "jednego ludka", a wcześniej ta ikona wygląda nieco inaczej... Czyżby to oznaczało, że ikonka z jednym ludkiem to wybór wyłącznie eksperta, a ta druga to dokoptowali do wyboru także flogowicze?

A może po prostu ekspert wrócił z urlopu... ? 

Czy jest mi ktoś w stanie to wytłumaczyć - oczywiście jak siedmiolatkowi...?

Nie potrafię tłumaczyć siedmiolatkowi, bo to trudny wiek, i malec tak wie lepiej, ale dzięki za oświecenie....do dziś, jak ta ślepa komenda, nie wiedziałam, że można podejrzeć, ile osób poparło wybór w poczekalni. I APELUJĘ do Admina!!!!!!!...to całe klikanie jest o kant d...rozbić, bo i jak ja mam wiedzieć, ile głosów poparcia ma mieć foto w poczekalni, żeby zostało wyróżnione??? Zasady są niejasne, proszę uściślić!!!!! Aaaa, i głosy poparcia powinny być widoczne również w poczekalni, żeby wszyscy wiedzieli ile osób poparło wybór zdjęcia...żeby nie było żadnych niejasności. Bo i skąd mamy wiedzieć, że na przykład zdjęcie pana X, otrzymało kilkanaście poparć, ale jednak nie zostało wyróżnione, bo Pan/Pani ekspert uznali, że nie nadaje się do wyróżnienia? Powinno być jasno i przejrzyście....

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#11  2016-09-18 15:41:31

bardo
bardo
Forumowicz

Zasady są jasno określone w regulaminie.
Najciekawsze propozycje z "Poczekalni" są zatwierdzane przez niezależnego eksperta (spoza serwisu Flog.pl).
Praca, która zostanie pozytywnie zweryfikowana przez eksperta zostaje opublikowana na stronie „Wyróżnione zdjęcia” oraz opatrzona dodatkowo podpisem użytkownika, który pierwszy zgłosił ją jako propozycję.

Nie ma mowy o ilości poparć, te są potrzebne tym co zbierają punkty, by móc oddać więcej oddać głosów, które i tak nie mają znaczenia, bo wybiera ekspert. smile

Ostatnio edytowany przez bardo (2016-09-18 15:43:57)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#12  2016-09-24 08:58:23

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

Wstaję se rano, włączam komputry, wchodzę na floga i ze zdziwieniem lukam..., a widzę, że otrzymałem już 10 plusów, jeden komentarz, a sam zdążyłem przyznać innym 37 plusów...

Owszem dostaje czasami jakieś plusy, a nawet komentarz, osobiście również aktywnie uczestniczę w tym "procederze", ale to stało się zanim upiłem pierwszy łyk porannej kawusi, takiej smaczniutkiej, jeszcze bez pozdrowień, jeszcze bez życzeń miłego weekendu i radosnego popołudnia...

Jednym słowem na flogu znowu coś się popieprzyło...

Już wcześniej takie zliczanie głosów miało już miejsce...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#13  2016-09-24 10:30:49

maximus38
maximus38
Super forumowicz

@saturnin, w innym wątku, bodajże Ankieta, mielismy sposobność sie pospierać. Obserwuję jednak, ze kompletnie nic nie zrozumiałeś . po pierwsze, Flog jest fotoblogiem, nie portalem strikte fotograficznym. Są tu rzesze młodych fotografujacych, którzy na zasadzie portalu społeczniściowego lajkują sobie wzajemnie zdjecia, niekoniecznie zgłębiając ich treść czy wartości techniczne. To dla nich zupełnie nieistotne. Twoja batalia z adminami troche przypomina donkichoterię .  jest prosta rada, zostaw to tak jak jest bo jak sam widzisz obrywasz tylko ty ostrzeżeniami i cietymi ripostami. Bicie piany z szamba flogowego niczego nie zmieni. Znacznie wiekszy skutek osniesie samo umieszczanie u siebie lepszych jakosciowo i kompozycyjnie zdjeć . Oczywiście jest jeszcze sprawa gustu osób które popierają gnioty ale w tym przypadku to, zeby uzyc metafory, to tak jakbyś kopał się z koniem. zawsze ktoś powie, że on tak lubi i juz a ty zostajesz z reką w nocniku. Chyba, ze to lubisz. I jak zawsze jesli nie wiesz o co chodzi, chodzi o kasę, czyli tu przekłada się to na klikalnoś strony.  to może nie ma wymiernego na razie odzwierciedlenia w pieniadzach ale klasyfikuje portal flog w rankingu innych portali. Im portal bardziej poczytny i stoi wyżej tym chetniej sponsorzy umieszczają na nim reklamy, a to juz jest forma zarobku. To takie proste.
Zawsze możesz zmienić portal na bardziej profesjonalny fotograficznie, ale zapewniam, że bedą opłaty i szalenie ostra krytyka, której nie przejdziesz. Wiem bo sam lata temu próbowałem. Wiec jesli chcesz prezentować swoją twórczość za prawie free to bądź tu i jak jest to w przysłowiu jesli wejdziesz miedzy wrony musisz krakać jak i one. ale jest jeszcze alternatywa, nie musisz plusikować, czytać i odpisywać na komentarze, możesz to zablokować . Będziesz miał spokój ducha i złudne poczucie o swojej genialności.
Jako prawnik, ponoć, powinienes wiedzieć, że czyn zaniechania  jest znacznie łagodniej karany niz działanie wbrew.
tyle.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#14  2016-09-24 12:15:09

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

maximus38 napisał:

[...] jest prosta rada, zostaw to tak jak jest bo jak sam widzisz obrywasz tylko ty ostrzeżeniami i cietymi ripostami.

A dlaczego mam zostawić, bo Tobie się nie podoba. To wzmacnia, również flogowo...

Miałem nie odpowiadać, bo nie mam najmniejszej ochoty wdawać się w polemiki, czego pilnuję już od pewnego czasu..

Ten wątek ma tytuł i nie dotyczy fotograficznego geniuszu saturnina...

Mój ostatni wpis dotyczył spraw technicznych, wyłącznie technicznych (można je nazwać inaczej - tym razem nie chce mi się zaglądać do słownika języka polskiego, aby wyszukać innego określenia)

Stwierdziłem na moim blogu błąd w liczeniu plusów przez algorytm używany przez floga. Wkurza mnie to, bo uwielbiam liczyć...

Za jakiś czas może się okazać, że inny algorytm może również błędnie podliczać zdjęcia w ZD, w POCZEKALNI, a również i w naszych osobistych punktacjach i rankingach.

Jak coś tam kojarzę i oczywiście niewiele pamiętam, a szczegółów już zupełnie, swego czasu jeden z flogowiczów poprzez błąd flogowy, poparł do cholery zdjęć do poczekalni czym z pewnością podbił swój ranking flogowy. Zarzucił mu to osobiście przedstawiciel administracji na jednym z wątków na forum. 

Moim wpisem poinformowałem więc również i administrację floga. Oni zupełnie już nie odpowiadają, ale z pewnością poczytują wątki, chyba... 

ps.
Rozpisałeś się na różne tematy, ale sedno Cię nie zainteresowało. Jakby było Ci mało, konstruktywnie okomentowałeś jedno z moich starszych focin. Widać lubisz "się pospierać". Dla lepszego samopoczucia okomentuj pozostałe moje fociny, może Ci ulży...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#15  2016-09-24 22:29:23

bardo
bardo
Forumowicz

Faktem jest, że dziś nie ma zgodności statystyk z tym co na marginesie smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#16  2016-09-25 07:53:40

bonaba
bonaba
Forumowicz

bardo napisał:

Faktem jest, że dziś nie ma zgodności statystyk z tym co na marginesie smile

dziś też nie ma, widocznie ktoś od statystyk ma wolne

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#17  2016-10-28 23:42:52

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

Już jakiś czas temu miałem o to zapytać, ale jakoś tak zeszło...
Wszyscy - no niech będzie - prawie wszyscy czekają niecierpliwie na plusiki, komentarze, poczekalnię, zatwierdzenie, również na zdjęcie dnia...
No i trafiło się, np. crow w dniu dzisiejszym późniejszym wieczorem wkroczył (zresztą zasłużenie) do ZATWIERDZONYCH. Poparłem to zdjęcie, ale nie to jest ważne, chciałbym wiedzieć kto jeszcze poparł. No to zaglądam, a przy wielu popierających lista jest długa, tak długa, że końcówki nie widać - na monitorze 3/4, a na panoramicznym jeszcze mniej.
Czy tego nie można poprawić?
Rozumiem, że nawet wyróżnionych może to nie interesować, ale mnie interesuje, nie można zastosować tzw. "zwijania tekstu" - czyli widocznych wszystkich popierających...

a to screen z jednego z moich monitorów:
http://www.flog.pl/ustawienia/edytuj/11496658/

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#18  2016-10-29 07:48:25

maximus38
maximus38
Super forumowicz

saturnin napisał:

Już jakiś czas temu miałem o to zapytać, ale jakoś tak zeszło...
Wszyscy - no niech będzie - prawie wszyscy czekają niecierpliwie na plusiki, komentarze, poczekalnię, zatwierdzenie, również na zdjęcie dnia...
No i trafiło się, np. crow w dniu dzisiejszym późniejszym wieczorem wkroczył (zresztą zasłużenie) do ZATWIERDZONYCH. Poparłem to zdjęcie, ale nie to jest ważne, chciałbym wiedzieć kto jeszcze poparł. No to zaglądam, a przy wielu popierających lista jest długa, tak długa, że końcówki nie widać - na monitorze 3/4, a na panoramicznym jeszcze mniej.
Czy tego nie można poprawić?
Rozumiem, że nawet wyróżnionych może to nie interesować, ale mnie interesuje, nie można zastosować tzw. "zwijania tekstu" - czyli widocznych wszystkich popierających...

a to screen z jednego z moich monitorów:
http://www.flog.pl/ustawienia/edytuj/11496658/

Pliku brak a jak się nie mieści użyj kombinacji Ctrl+ "-"(Scroll myszy)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#19  2016-10-31 08:17:30

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

maximus38 napisał:

Pliku brak a jak się nie mieści użyj kombinacji Ctrl+ "-"(Scroll myszy)

Dzięki za odpowiedź, znam ten myk, jednak nie o to mi chodzi, żeby "kombinować"...

Pomniejszam, lista popierających na monitorze obecna w całości, ale test jest tak malutki i niewyraźny, że nawet okulary nic nie pomagają, biorę szkło powiększające no i odczytałem wszystkich. Przechodzę na następne zdjęcie, takie pomniejszenie nie jest mi już potrzebne, więc wracam do normalnego widoku. Niestety przekręciłem mychę, na monitorze widzę tylko trzy zdjęcia w poziomie, za daleko "pojechałem", wracam, znowu przegiąłem teraz w drugą stronę w drugą stronę, mam pięć zdjęć, a chcę po staremu cztery, zaczyna mnie to ustawianie irytować, a przecież bytność na flogu ma być zabawą...

Czuję się jak podczas nowej odsłony floga, "odśwież sobie, zmień sobie przeglądarkę, przestaw sobie ustawienia łącza, zrób sobie zrzut i pokaż"...

Właśnie przez ostatnie dni przeczytałem cały ten wątek (NOWA ODSŁONA FLOGA - chyba najdłuższy na forum). Przypomniałem sobie o ciekawych sprawach z tamtego okresu, wielu użytkowników floga "poznałem na nowo", skojarzyłem różne wydarzenia flogowe, które obecnie były dla mnie niezrozumiałe. Ciekawy tekst, warto do niego wracać... 

W owym czasie czyli w lecie 2014 roku wiele się zmieniło. Również postulowałem o jakieś tam zmiany, jedna została uwzględniona -  wstecz można było obejrzeć jedynie 1000 opublikowanych zdjęć, powiększono do 3000. Obecnie jest ich jeszcze więcej.

Może administracja tym razem również poprawi niedogodność, o której nawijam...

I tylko żal, że wielu ówczesnych aktywnych użytkowników floga odeszło...

Ostatnio edytowany przez saturnin (2016-10-31 08:18:41)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#20  2016-11-03 21:08:38

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

Zasady działania działu "wyróżnione zdjęcia".
[...]   
UWAGI:
    Ranga jest wartością zmienną - będzie się zwiększać z czasem, w zależności od tego ile Waszych propozycji i poparć zostanie wyróżnionych.
    O tym ile punktów wystarczy do wyróżnienia społecznościowego decyduje próg punktów ustalany przez administrację serwisu - obecnie próg wynosi 100 punktów. Próg punktów to również wartość zmienna.

Dwadzieścia dni temu czytałem, że było 60 punktów...

Administracja zaznaczyła i uprzedziła: - to wartość zmienna...

Ale co ta wartość oznacza ?

Niezależny (kocur) flogowy spoza serwisu wybiera sobie zdjątka wg niego najlepsze i nominuje do wyróżnionych, a tam zlicza się punkty wszystkich użytkowników floga popierających dane zdjątko do wyróżnienia i gdy wyjdzie tych punktów mniej niż 100 oznacza, ze wybrał je wyłącznie kocur i zdjątko opatrzone jest sygnaturka "jednogłową", a gdy ponad 100 sygnaturką "wielogłowa...?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#21  2016-11-03 21:53:59

stachura
stachura
Super forumowicz

saturnin napisał:

Zasady działania działu "wyróżnione zdjęcia".
[...]   
UWAGI:
    Ranga jest wartością zmienną - będzie się zwiększać z czasem, w zależności od tego ile Waszych propozycji i poparć zostanie wyróżnionych.
    O tym ile punktów wystarczy do wyróżnienia społecznościowego decyduje próg punktów ustalany przez administrację serwisu - obecnie próg wynosi 100 punktów. Próg punktów to również wartość zmienna.

Dwadzieścia dni temu czytałem, że było 60 punktów...

Administracja zaznaczyła i uprzedziła: - to wartość zmienna...

Ale co ta wartość oznacza ?

Niezależny (kocur) flogowy spoza serwisu wybiera sobie zdjątka wg niego najlepsze i nominuje do wyróżnionych, a tam zlicza się punkty wszystkich użytkowników floga popierających dane zdjątko do wyróżnienia i gdy wyjdzie tych punktów mniej niż 100 oznacza, ze wybrał je wyłącznie kocur i zdjątko opatrzone jest sygnaturka "jednogłową", a gdy ponad 100 sygnaturką "wielogłowa...?

...a skąd Ty saturnin bierzesz takie informacje smile ???

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#22  2016-11-03 23:07:59

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz

stachura napisał:

Przecież ich nie wymyślam, wszystko jest napisane i opisane, tylko nigdy nie pamiętam w którym miejscu...

Łażę po flogu wszędzie gdzie się da...

Łazikując wyciągam wnioski, które okazują się wkrótce bez sensu...

Poczytuję stare i nowe wpisy na forum i zaczynam "cóś" kojarzyć...

Gdy skojarzę, że temat nie trzyma się kupy zadaje pytanie...

Tym razem pytanie jest proste - skoro administracja floga oświadczyła, że obecnie "próg wynosi 100 punktów", to durnowaty saturnin pyta się co oznacza jeden punkt i skąd się bierze. Za miesiąc ten próg może wynosić 300, a nawet 500 punktów, ale saturnina i tak będzie interesowało co oznacza 1 punkt i jak się je liczy do kupy...?

Czy to pytanie jest takie niezrozumiałe...?

Jakiś czas temu poproszono mnie abym udał się do Biedronki, i zrobił zakupy za min. 40 zł, podał jakąś małą kartę, którą mi dano i wziął dodatkowo jakiegokolwiek owoc lub warzywo, nawet jedną sztukę, a dostanę trzy przylepki, które miałem oddać proszącym, a oni dla swojego dzieciaczka dostaną za to jakiegoś pluszaka. Odrzekłem, że nie chadzam do Biedronek i takim podobnym, nie cierpię hipermarketów, nie potrafię robić tam zakupów, a przede wszystkim nie mam ochoty i nie chcę. Mogę im kupić takiego pluszaka, ale chodzić nie będę. Znajoma zaproponowała, że pójdzie ze mną, oprowadzi mnie po Biedronce, pomoże mi zrobić zakupy do domu i zgromadzę dla niej naklejki nie narażając się przy tym na żaden stres.
Muszę się przyznać, że polubiłem Biedronkę, potrafię się w niej odnaleźć, czynię zakupy niemal codziennie, a teraz zbieramy nalepki na dwa ostatnie pluszaki, sześć już ma...     

Wystarczyło mi odpowiedzieć na pytanie (a jeszcze bardziej pokazać) - jak zrobić zakupy, aby otrzymać przynajmniej trzy naklejki...

Tego samego oczekuję od administracji floga...
Nie proszę ICH o zbieranie naklejek dla mnie, proszę ICH o informację i wyjaśnienie,  jak zbiera się naklejki dla NICH... Toć do cholery flog to ICH interes, a aktywność na flogu to "ponoć" woda na ICH młyn...
Jestem aktywny, wszelako...

ps.
Nikt o tym jeszcze nie wie, ale samodzielnie udałem się do Netto i do Lidla... Nawet poczyniłem drobne zakupy, ale i tak z ochotą wracam do Biedronki, tak jak do floga...

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#23  2016-11-04 06:17:54

bonaba
bonaba
Forumowicz

saturnin napisał:

Przecież ich nie wymyślam, wszystko jest napisane i opisane, tylko nigdy nie pamiętam w którym miejscu...

Łażę po flogu wszędzie gdzie się da...

Łazikując wyciągam wnioski, które okazują się wkrótce bez sensu...

Poczytuję stare i nowe wpisy na forum i zaczynam "cóś" kojarzyć...

Gdy skojarzę, że temat nie trzyma się kupy zadaje pytanie...

Tym razem pytanie jest proste - skoro administracja floga oświadczyła, że obecnie "próg wynosi 100 punktów", to durnowaty saturnin pyta się co oznacza jeden punkt i skąd się bierze. Za miesiąc ten próg może wynosić 300, a nawet 500 punktów, ale saturnina i tak będzie interesowało co oznacza 1 punkt i jak się je liczy do kupy...?

Czy to pytanie jest takie niezrozumiałe...?

Jakiś czas temu poproszono mnie abym udał się do Biedronki, i zrobił zakupy za min. 40 zł, podał jakąś małą kartę, którą mi dano i wziął dodatkowo jakiegokolwiek owoc lub warzywo, nawet jedną sztukę, a dostanę trzy przylepki, które miałem oddać proszącym, a oni dla swojego dzieciaczka dostaną za to jakiegoś pluszaka. Odrzekłem, że nie chadzam do Biedronek i takim podobnym, nie cierpię hipermarketów, nie potrafię robić tam zakupów, a przede wszystkim nie mam ochoty i nie chcę. Mogę im kupić takiego pluszaka, ale chodzić nie będę. Znajoma zaproponowała, że pójdzie ze mną, oprowadzi mnie po Biedronce, pomoże mi zrobić zakupy do domu i zgromadzę dla niej naklejki nie narażając się przy tym na żaden stres.
Muszę się przyznać, że polubiłem Biedronkę, potrafię się w niej odnaleźć, czynię zakupy niemal codziennie, a teraz zbieramy nalepki na dwa ostatnie pluszaki, sześć już ma...     

Wystarczyło mi odpowiedzieć na pytanie (a jeszcze bardziej pokazać) - jak zrobić zakupy, aby otrzymać przynajmniej trzy naklejki...

Tego samego oczekuję od administracji floga...
Nie proszę ICH o zbieranie naklejek dla mnie, proszę ICH o informację i wyjaśnienie,  jak zbiera się naklejki dla NICH... Toć do cholery flog to ICH interes, a aktywność na flogu to "ponoć" woda na ICH młyn...
Jestem aktywny, wszelako...

ps.
Nikt o tym jeszcze nie wie, ale samodzielnie udałem się do Netto i do Lidla... Nawet poczyniłem drobne zakupy, ale i tak z ochotą wracam do Biedronki, tak jak do floga...

Nie 100 punktów, a można  "zdobyć" i 1000 naklejek
Przeczytałam to w tym miejscu
http://news.flog.pl/wpis/10960135/nowosci-na-flogu#w

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#24  2016-11-04 08:30:30

maximus38
maximus38
Super forumowicz

bonaba napisał:

Nie 100 punktów, a można  "zdobyć" i 1000 naklejek
Przeczytałam to w tym miejscu
http://news.flog.pl/wpis/10960135/nowosci-na-flogu#w

Mowa o innych punktach.
Ty sugerujesz "naklejki " za aktywność, co wpływa na Rangę , czyli "aktywność Flogusia aż do Superflogeratora".
Natomiast @saturnin pochyla się nad punktami zdobywanymi za zdjecie, które dzielą się na punkty od Rzeszy Floga i na punkty od Naczelnej Kwatery.
Niemniej podziwiam siłe oddziaływania właściciela Biedronki [Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki], specjalisty od drenażu kieszeni emerytów i rencistów oraz ludzi goniących za "okazjami".

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2016-11-04 16:51:34

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#25  2016-11-04 16:51:34

bartek
bartek
Administrator

saturnin napisał:

Klikając poparcie przy zdjęciu w poczekalni przyznajesz mu punkty. Jeśli Twoja ranga np. wynosi 4 to Twoje poparcie spowodowało, że zdjęcie ma już 4 punkty więcej do wyróżnienia. Ktoś kto ma rangę 6 poprze zdjęcie = zdjęcie otrzymuje 6 punktów. Czyli po oddaniu głosów przez użytkownika z rangą 4 i użytkownika z rangą 6, zdjęcie ma już 10 punktów.

saturnin napisał:

stachura napisał:

http://www.flog.pl/pomoc/64/zasady-dzia … ne-zdjecia

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie
z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc