#1  2016-04-16 19:37:36

losangeles145
losangeles145
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 0

Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią?

W tym wątku chciałabym poznać od czego zaczęła się Wasza pasja; fotografia.

Moja zaczęła się od tego, że kilka lat temu siedziałam sobie przy stoliku (takim na zewnątrz). Zaczęło mi się nudzić, więc wyjęłam telefon komórkowy(marki LG; wysuwany) i zrobiłam zdjęcie grosikom (były one dwa) i w sumie bardzo spodobało mi się to zdjęcie. No i przez jakiś czas robiłam zdjęcia telefonem (wszystkiemu dosłownie), no a później mama kupiła mi aparat kompaktowy (Kodak EasyShare Z915; https://losangeles145.flog.pl/archiwum/ … recja-2012 - tutaj są zdjęcia zrobione tymże aparatem). Od listopada 2013 dostałam swoją pierwszą lustrzankę, którą mam do dzisiaj)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#2  2016-04-17 22:24:00

interstycjalna
interstycjalna
Zaawansowany forumowicz

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią?

U mnie zaczęło się od przeglądania na forum Dogomania wątku fotograficznego (jakoś w pierwszej klasie gimnazjum). Potem dużo oglądałam, śledziłam, co ludzie piszą w tym wątku. Zaczęłam czytać co nieco o fotografii, kompozycji, parametrach itp. Potem dostałam swój pierwszy telefon z aparatem, więc jako-tako ćwiczyłam, ale nie oszukujmy się, osiem lat temu aparaty w telefonach rewelacyjne nie były. Dalej oglądałam, zachwycałam się, czytałam... Na 1 roku studiów poszłam do pracy i zarobiłam na własny sprzęt smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#3  2016-04-20 22:03:42

maxik
maxik
Zaawansowany forumowicz

Moja zaczęła się jakoś w październiku/listopadzie 2015.
Zasadniczo swój 1 aparat dostałem w styczniu 2015, aczkolwiek szybko rzuciłem aparat w kąt i nie korzystałem z niego.
Zajmowałem się przez 5 lat muzyką (dj), pewnego wieczorka grając na półmetku poznałem bardzo miłą koleżankę - panią fotograf. Następnego dnia wziąłem aparat do ręki, wyszedłem na dwór i zrobiłem pierwsze zdjęcia. Co prawda to tylko aparat kompaktowy, ale mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości będę posiadaczem jakiejś ciekawej lustrzanki 8)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#4  2016-05-24 09:16:46

bonkus
bonkus
Nowy forumowicz

Ja swój aparat dostałem dawno od taty - był to zwykły analog, zdjęcia wywoływane w zakładzie, nic specjalnego. Ale chęć uwieczniania świata pozostała smile Ostatnio zainwestowałem w sprzęt i chcę trochę podpicować moje umiejętności.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5  2016-05-24 09:38:25

hex
hex
Zaawansowany forumowicz

maxik napisał:

.... pewnego wieczorka grając na półmetku poznałem bardzo miłą koleżankę - panią fotograf. Następnego dnia wziąłem aparat do ręki....

tak to się zaczyna...big_smilebig_smilebig_smilebig_smilesmile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#6  2016-05-24 09:52:00

anosybi
anosybi
Forumowicz

Wyjechaliśmy na wycieczkę objazdową do Turcji, zawsze fotografowała córka, a mąż filmował. Wtedy w Turcji córki nie było, ktoś musiał fotografować, bo mąż filmował. Na mnie wypadło. Ale ja od początku nie lubiłam ustawianych zdjęć, gdzie członek rodziny stoi na tle.
Robiłam po swojemu, z początku były awantury, dlaczego fotografuję ludzi których nie znam, a teraz nawet krowy nieznajome mężowi nie przeszkadzają wink

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#7  2016-05-24 11:43:08

maxik
maxik
Zaawansowany forumowicz

hex napisał:

maxik napisał:

.... pewnego wieczorka grając na półmetku poznałem bardzo miłą koleżankę - panią fotograf. Następnego dnia wziąłem aparat do ręki....

tak to się zaczyna...big_smilebig_smilebig_smilebig_smilesmile

To jedna z kilku mentorek, na których się do dzisiaj wzoruję troszeczkę big_smile haha. Nic z tych rzeczy hahahaha big_smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#8  2016-05-24 11:52:22

pmm
pmm
Zaawansowany forumowicz

Od komunijnej Smeny 8M... później różnie było z foceniem i sprzętem... była też długa przerwa, ale do tego się wraca smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#9  2016-05-24 12:21:46

ogrzesieko
ogrzesieko
Forumowicz

Kolega zabrał mnie w kilka miejsc gdzie zaczął robić panoramy później udostępnił na google street po roku kupiłem lusterko ale poszedłem trochę w innym kierunku tongue

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#10  2016-05-24 13:02:18

maximus38
maximus38
Super forumowicz

U mnie w rodzinie aparat był zawsze. Od momentu moich narodzin praktycznie aż do teraz. Tata miał Zenita M8 (mam go do teraz) ale później zmieniał na kolejne analogi łącznie z dwuoboektywowymi średniego formatu. Pierwszy aparat cyfrowy (kompakt Nikon E 4500) sprowadziłem ze stanów  w 2001 roku. Następnie była hybryda Fuji, i dwa lustra Nikona. W międzyczasie udało mi się ukończyć studia dziennikarskie na UW dział informacji multimedialnej w skład której wchodzi fotografia. Oglądam wiele zdjęć, różnej tematyki i różnej jakości i dochodzę do wniosku, że o dobrym zdjęciu decyduje jedynie to czy zostanie ono zapamiętane przez widzów. Reszta to kwestia gustu z którym ponoć się nie dyskutuje (a szkoda) Miliardy kwiatuszków i portrecików dziewczynek i dzieci nie zostaną zdjęciami zapamiętanymi jeśli nie maja tego czegoś w sobie co zachowuje się w pamięci. Czasem może być to kompozycja, czasem podmiot zdjęcia, klimat pokazany. Z pewnością nigdy nie należy zaczynać od awangardy. Każdy artysta przechodził przez szkołę gdzie uczył się kompozycji, uzyskiwania barw z kolorów podstawowych, pracy na planach itd. Bez tej wiedzy liczenie na łut  szczęścia ma się podobnie jak gra w Totolotka.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#11  2016-10-26 12:50:05

cejra
cejra
Nowy forumowicz

Ja jestem dopiero na początku drogi i szukam na razie inspiracji, zastanawiam się, jak się uczyć fotografii, żeby trochę postępować na przód. Nie mam jednak jakiegoś parci i ciśnienia. Na pewno nigdy nie będę profesjonalnym fotografem, ale nie zależy mi na tym. Chciałabym po prostu robić dobre amatorskie zdjęcia. Teraz jestem na etapie zgłębiania tajników kadrowania. Myślicie, że ten artykuł będzie przydatny? https://www.szerokikadr.pl/poradnik/fot … kadrowanie Może podpowiecie coś też ze swojej strony?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2017-04-21 14:40:13

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#12  2017-04-21 14:40:13

jacekbalon
jacekbalon
Forumowicz

Od najprostszego kompakta, a jeszcze wcześniej komóreczką, ale taką niesmartfonową, bo dotykalskich wtedy jeszcze nie było.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie
z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc