#1  2010-04-29 22:22:51

kasiulka73
kasiulka73
Zaawansowany forumowicz
Ostrzeżenia: 0

FLOG na NK -ktoś tam wkleja zdjęcia dnia bez zgody autorów!

Dostałam informację od znajomej że widziała moje zdjęcie ( paź królowej )  na NK , ja nie wrzucałam tam zdjęcia więc od razu to sprawdziłam.
Okazało się że ktos założył tam konto o nazwie flog.pl i wkleja zdjęcia dnia z floga.
Napisałam do tej osoby by usunęła zdjęcie mojego autorstwa bo nie udzielałam zgody na jego publikację i że jeśli tego nie zrobi to zgłoszę to administracji,zdjęcie zniknęło,ale pozostały inne zdjęcia !!!
Sprawę zgłosiłam do administracji floga i dostałam odpowiedź że oni nie zakladali takiego konta i że sprawa zostanie wyjaśniona.

oto link do tej galerii

http://nasza-klasa.pl/#profile/31451391/gallery

żeby wejśc trzeba mieć konto na NK.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#2  2010-04-29 22:28:24

adam24lc
adam24lc
Zaawansowany forumowicz

Re: FLOG na NK -ktoś tam wkleja zdjęcia dnia bez zgody autorów!

ja myślałem,że ktoś te konto z was założył.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#3  2010-04-29 22:29:52

kasiulka73
kasiulka73
Zaawansowany forumowicz

adam24lc napisał:

ja myślałem,że ktoś te konto z was założył.

nawet jeśli to chyba wypadałoby zapytać o zgodę autorów a z tego co wiem to nikt nikogo się nie pytał.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#4  2010-04-29 22:41:46

eurb
eurb
Forumowicz

napisałam wiadomość do delikwenta, bo zablokował komentarze pod fotkami.
Podejrzewam, że komuś wydawało się że to będzie reklama dla floga i się przeliczył.
Nie podpisuje się żadnym imieniem tylko wstawił logo  floga więc to raczej efekt bezmyślności niż świadome szkodliwe działania. Ciekawe czy go zablokują

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#5  2010-04-29 22:44:58

mario
mario
Administrator

Konto to nie zostało założone przez nikogo z pracowników floga.
Wyjaśniamy sprawę.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#6  2010-04-29 23:03:50

qbanez
qbanez
Zaawansowany forumowicz

A moich zdjęć dnia tam nie ma sad Szkoda...
Ja jestem zdania, że to fajna reklama dla floga i dla wyróżnionych zdjęciem dnia flogowiczów. Zastanawiam się właśnie co komu szkodzi, że jego zdjęcie ktoś sobie gdzieś zamieści... Co na tym tracicie? Kasę? Chyba nie... Dumę? No też raczej nie, bo ktoś jak by nie patrzeć promuje Was. To jakaś paranoja, bo co na tym niby ktokolwiek traci? Jedyne co mnie mierzi - to to, że "autor" owego profilu na nk nie podaje dokładnego źródła tych zdjęć i nie pisze pod zdjęciem kto jest autorem danej fotografii. No, ale chociaż znaki wodne są na zdjęciach, więc zawsze jakaś to promocja jest smile
Mam nadzieję, że chociaż jedno z moich zdjęć dnia się tam pojawi - szczerze na to liczę smile
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez qbanez (2010-04-29 23:04:28)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#7  2010-04-29 23:09:28

duck
duck
Zaawansowany forumowicz

qbanez napisał:

A moich zdjęć dnia tam nie ma sad Szkoda...
Ja jestem zdania, że to fajna reklama dla floga i dla wyróżnionych zdjęciem dnia flogowiczów. Zastanawiam się właśnie co komu szkodzi, że jego zdjęcie ktoś sobie gdzieś zamieści... Co na tym tracicie? Kasę? Chyba nie... Dumę? No też raczej nie, bo ktoś jak by nie patrzeć promuje Was. To jakaś paranoja, bo co na tym niby ktokolwiek traci? Jedyne co mnie mierzi - to to, że "autor" owego profilu na nk nie podaje dokładnego źródła tych zdjęć i nie pisze pod zdjęciem kto jest autorem danej fotografii. No, ale chociaż znaki wodne są na zdjęciach, więc zawsze jakaś to promocja jest smile
Mam nadzieję, że chociaż jedno z moich zdjęć dnia się tam pojawi - szczerze na to liczę smile
Pozdrawiam

Chyba sobie żartujesz. Po to określasz przy zakładaniu floga licencję, na jakiej będą (jeśli już) udostępniane zdjęcia, by sytuacja była jasna i klarowna. Jeżeli ktoś zastrzega sobie wszelkie prawa do zdjęcia to ma prawo mieć wpływ, gdzie dane zdjęcie się pojawi. Nie ważne, że odbywa się to bez strat materialnych dla autora. Twoje zdjęcie - Twoje prawo do rozporządzania nim, Tobie się podoba by ktoś wykorzystywał Twoje zdjęcia i zapodałeś sobie licencję CC, komuś innemu się nie podoba, więc wybrał inne zasady.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#8  2010-04-29 23:22:11

qbanez
qbanez
Zaawansowany forumowicz

No dobra. Jażę to doskonale i nie musisz mi tego wyjaśniać. Wszak świadomie wybrałem sobie licencję CC-BY na swoim flogu dla wszystkich swoich zdjęć...
Ale zastanawia mnie fakt, że ludzie się bronią przed...reklamą? Promocją? Nie mogę tego pojąć co komu to szkodzi? Bo pomagać nieco może, ale szkodzić? Jak to możliwe?
Na ten przykład przytoczę sytuację następującą:
Nakręciłem kiedyś na mistrzostwach pewnych sztuk walki jedną dość efektowną walkę. Zamieściłem to później na jutjubie, by pokazać ten ciekawy filmik szerszej rzeszy ludzi. Za jakiś czas jakiś człowiek przedstawiający się z imienia i nazwiska napisał do mnie prywatną wiadomość, że mam natychmiast usunąć ten materiał, ponieważ bez jego zgody pokazałem tam logo jego firmy... No i rzeczywiście - obejrzałem dokładnie filmik i okazuje się, że ring był oblepiony bannerami z logami róznych firm(sponsorów)... Pan ten groził mi procesem sądowym na dzień dobry... Oczywiście przestraszyłem się i filmik owy czymprędzej usunąłem.  Jednak do dziś nie mogę pojąć - co ten Pan tracił na tym, że jego banner reklamowy dzięki mnie trafiał do co kolejnych potencjalnych klientów jego firmy...? Nie znam odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie do dziś... I chyba nie poznam, bo nie rozumiem ludzi aż na tyle... hmm

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#9  2010-04-29 23:35:11

duck
duck
Zaawansowany forumowicz

qbanez napisał:

No dobra. Jażę to doskonale i nie musisz mi tego wyjaśniać. Wszak świadomie wybrałem sobie licencję CC-BY na swoim flogu dla wszystkich swoich zdjęć...
Ale zastanawia mnie fakt, że ludzie się bronią przed...reklamą? Promocją? Nie mogę tego pojąć co komu to szkodzi? Bo pomagać nieco może, ale szkodzić? Jak to możliwe?
Na ten przykład przytoczę sytuację następującą:
Nakręciłem kiedyś na mistrzostwach pewnych sztuk walki jedną dość efektowną walkę. Zamieściłem to później na jutjubie, by pokazać ten ciekawy filmik szerszej rzeszy ludzi. Za jakiś czas jakiś człowiek przedstawiający się z imienia i nazwiska napisał do mnie prywatną wiadomość, że mam natychmiast usunąć ten materiał, ponieważ bez jego zgody pokazałem tam logo jego firmy... No i rzeczywiście - obejrzałem dokładnie filmik i okazuje się, że ring był oblepiony bannerami z logami róznych firm(sponsorów)... Pan ten groził mi procesem sądowym na dzień dobry... Oczywiście przestraszyłem się i filmik owy czymprędzej usunąłem.  Jednak do dziś nie mogę pojąć - co ten Pan tracił na tym, że jego banner reklamowy dzięki mnie trafiał do co kolejnych potencjalnych klientów jego firmy...? Nie znam odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie do dziś... I chyba nie poznam, bo nie rozumiem ludzi aż na tyle... hmm

To jest zupełnie inna sytuacja i szczerze mówiąc pojęcia nie mam, czy miałeś obowiązek kasować ten filmik. Trzymajmy się jednak tematu. Sprawa jest bardzo prosta: masz prawo jako autor zdjęcia kontrolować to, co się z nim dzieje, gdzie jest publikowane itd. Uważam, że jeśli komuś zależy na skorzystaniu z takiego zdjęcia to mógłby wykazać się minimum wysiłku i napisać z prośbą o zgodę do autora. Na flogu nie nastręcza to trudności, wystarczy zarejestrować się i wysłać PW. Jeżeli ktoś cichaczem, bez Twojej zgody i wbrew wybranej przez Ciebie licencji publikuje takie zdjęcie to jest to nie w porządku i tyle. Dla wielu osób publikowane przez nie zdjęcia mają określoną wartość, znaczenie i np. nie życzą sobie, by potem to zdjęcie wylądowało na innej stronie - jedna z flogowiczek miała ostatnio taką sytuację, ktoś użył jej zdjęcia i umieścił je u siebie na profilu w jakimś serwisie społecznościowym, a gdy poprosiła o skasowanie go, została zmieszana z błotem. Problem polega na tym, że ogromna ilość internautów uważa cudzą pracę (muzykę, fotografie, filmy etc.) za jakieś dobro zbiorowe, materiał do powszechnego użytku - no nie wiem, jak to określić. Tymczasem to autor zdjęcia powinien decydować, gdzie też się ono pojawi - i nie ma tu sensu dyskutować, co się komu opłaca, dla kogo to reklama, czy promocja... Może ktoś nie chce tej promocji? Może chce mieć wpływ na to, kto i jak używa jego zdjęcia, w jakich celach, w jakim kontekście, z jakim komentarzem i jaki jest efekt końcowy tych działań? Jak dla mnie koniec kropka - jeden chce tak, drugi tak, po to są zróżnicowane licencje, by każdy wybrał sobie optymalną. Jak dla mnie nie ma już o czym dyskutować.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#10  2010-04-30 11:11:42

eurb
eurb
Forumowicz

qbanez napisał:

........Nakręciłem kiedyś na mistrzostwach pewnych sztuk walki jedną dość efektowną walkę. Zamieściłem to później na jutjubie, by pokazać ten ciekawy filmik szerszej rzeszy ludzi. Za jakiś czas jakiś człowiek przedstawiający się z imienia i nazwiska napisał do mnie prywatną wiadomość, że mam natychmiast usunąć ten materiał, ponieważ bez jego zgody pokazałem tam logo jego firmy... No i rzeczywiście - obejrzałem dokładnie filmik i okazuje się, że ring był oblepiony bannerami z logami róznych firm(sponsorów)... Pan ten groził mi procesem sądowym na dzień dobry... Oczywiście przestraszyłem się i filmik owy czymprędzej usunąłem.  Jednak do dziś nie mogę pojąć - co ten Pan tracił na tym, że jego banner reklamowy dzięki mnie trafiał do co kolejnych potencjalnych klientów jego firmy...? Nie znam odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie do dziś... I chyba nie poznam, bo nie rozumiem ludzi aż na tyle... hmm

A ja życzyłabym mu powodzenia w sądzie smile
pewny jesteś że to był właściciel bannera a nie konkurencja? co z tego że podał imię i nazwisko? ja też mogę pw wysłać podpisując Petronela Pietrusińska i co....

Regulamin You Tube mówi o piratach a skoro sam to kręciłeś to... 
Ciekawe czy jeśli TV robiła reportaż to mu baner zamazała. Wg takiej interpretacji prawa to musieliby w tv same mozaiki wyświetlać, fotki na ulicy byś nie mógł zrobić bo reklama jest wszechobecna. Nikt mu tam nie kazał wieszać szmaty z nazwą firmy akurat na tej imprezie smile)

Mówiąc krótko dałeś sie zastraszyć.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#11  2010-04-30 15:46:37

flowersnow
Gość

ech szkoda gadać

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#12  2010-04-30 19:50:56

marzenka2287
marzenka2287
Forumowicz

Ja tego nie ogarniam jak to się mogło stać??? to koś zrobił celowo bo jak to wyjaśnić??? hmmm???

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#13  2010-04-30 21:24:55

qbanez
qbanez
Zaawansowany forumowicz

eurb napisał:

qbanez napisał:

........Nakręciłem kiedyś na mistrzostwach pewnych sztuk walki jedną dość efektowną walkę. Zamieściłem to później na jutjubie, by pokazać ten ciekawy filmik szerszej rzeszy ludzi. Za jakiś czas jakiś człowiek przedstawiający się z imienia i nazwiska napisał do mnie prywatną wiadomość, że mam natychmiast usunąć ten materiał, ponieważ bez jego zgody pokazałem tam logo jego firmy... No i rzeczywiście - obejrzałem dokładnie filmik i okazuje się, że ring był oblepiony bannerami z logami róznych firm(sponsorów)... Pan ten groził mi procesem sądowym na dzień dobry... Oczywiście przestraszyłem się i filmik owy czymprędzej usunąłem.  Jednak do dziś nie mogę pojąć - co ten Pan tracił na tym, że jego banner reklamowy dzięki mnie trafiał do co kolejnych potencjalnych klientów jego firmy...? Nie znam odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie do dziś... I chyba nie poznam, bo nie rozumiem ludzi aż na tyle... hmm

A ja życzyłabym mu powodzenia w sądzie smile
pewny jesteś że to był właściciel bannera a nie konkurencja? co z tego że podał imię i nazwisko? ja też mogę pw wysłać podpisując Petronela Pietrusińska i co....

Regulamin You Tube mówi o piratach a skoro sam to kręciłeś to... 
Ciekawe czy jeśli TV robiła reportaż to mu baner zamazała. Wg takiej interpretacji prawa to musieliby w tv same mozaiki wyświetlać, fotki na ulicy byś nie mógł zrobić bo reklama jest wszechobecna. Nikt mu tam nie kazał wieszać szmaty z nazwą firmy akurat na tej imprezie smile)

Mówiąc krótko dałeś sie zastraszyć.

A mówiąc jeszcze krócej - wolałem nie ryzykować ewentualnej sprawy w sądzie, włóczenia się po prokuraturach, komisariatch i sądach, no i strzępienia sobie nerwów... No bo, że tak krótko zapytam - po co mi to? Na zbyt małą ilość problemów nie narzekam wink

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#14  2010-04-30 22:31:19

kasiulka73
kasiulka73
Zaawansowany forumowicz

Własnie dostałam wiadomość że nie ma już tego konta na NK, niestety nie mogę sprawdzić gdyż ta osoba dodała mnie do czarnej listy.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#15  2010-04-30 22:56:58

eurb
eurb
Forumowicz

ja też jestem zablokowana u niego, więc weszłam przez wieśka profil i niestety galeria istnieje nadal i dzisiaj o 21:33 dodała fotkę marciniak77.
Na moje pytanie dlaczego kradnie fotki bez zgody autora odpisała że nie są kradzione bo są podpisane.  (no i mnie zblokowała)

Czyli jak ktoś wyniesie telewizor ze sklepu to go nie ukradł bo nie wymazał znaku producenta - dziwne rozumowanie jak dla mnie.

W każdym razie ktoś Cię Iwonko w błąd wprowadził - nie usuneli konta z nk

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#16  2010-05-01 07:40:19

raalf23
raalf23
Nowy forumowicz

eurb napisał:

ja też jestem zablokowana u niego, więc weszłam przez wieśka profil i niestety galeria istnieje nadal i dzisiaj o 21:33 dodała fotkę marciniak77.
Na moje pytanie dlaczego kradnie fotki bez zgody autora odpisała że nie są kradzione bo są podpisane.  (no i mnie zblokowała)

Czyli jak ktoś wyniesie telewizor ze sklepu to go nie ukradł bo nie wymazał znaku producenta - dziwne rozumowanie jak dla mnie.

W każdym razie ktoś Cię Iwonko w błąd wprowadził - nie usuneli konta z nk

Konto nadal działa byłem teraz zobaczyć i co i zostałem w szoku.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#17  2010-05-01 17:42:51

eurb
eurb
Forumowicz

Już jest zablokowany, sprawdziłam teraz wieczorkiem i widać gąbkę za kratami i tekst o blokadzie smile)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#18  2010-05-01 20:09:25

kasiulka73
kasiulka73
Zaawansowany forumowicz

eurb napisał:

Już jest zablokowany, sprawdziłam teraz wieczorkiem i widać gąbkę za kratami i tekst o blokadzie smile)

potwierdzam, jak chciałam wejść to też mi się wyświetliło że konto zablokowane:)))

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#19  2010-05-03 16:53:01

niach
niach
Zaawansowany forumowicz

A ja jestem zdania , ze byłaby to fajna reklama dla floga oraz dla autorów zdjęć  oczywiście biorąc pod uwagę to  , że wymagana byłaby zgoda autora na umieszczenie danego zdjęcia .
Osobiście to nawet miałam pewnego dnia chęć założyć takie konto , rzecz jasna nie kradnąc waszych zdjęć.
Nadal jestem w stanie to zrobić rzecz jasna za Waszą zgodą i nie łamiąc niczyich praw autorskich  :-)
Pozdrawiam Wszystkich smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#20  2010-05-03 17:37:20

eurb
eurb
Forumowicz

niach napisał:

A ja jestem zdania , ze byłaby to fajna reklama dla floga oraz dla autorów zdjęć  oczywiście biorąc pod uwagę to  , że wymagana byłaby zgoda autora na umieszczenie danego zdjęcia .
Osobiście to nawet miałam pewnego dnia chęć założyć takie konto , rzecz jasna nie kradnąc waszych zdjęć.
Nadal jestem w stanie to zrobić rzecz jasna za Waszą zgodą i nie łamiąc niczyich praw autorskich  :-)
Pozdrawiam Wszystkich smile

Wiele zdjęć wrzucanych tutaj jest również umieszczanych na nk przez autorów zdjęć. Więc po co te fotki powielać narażając sie na oskarżenie o plagiat?

Autor zdjęcia decyduje czy chce je pokazać szerszej widowni na wielu portalach czy tylko na jednym w gronie osób zaprzyjaźnionych więc nie ma sensu uszczęśliwiać ludzi na siłę?

Stronę możesz reklamować, ale dlaczego za pomocą cudzych fotek z naruszeniem praw autorskich?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#21  2010-05-03 17:46:40

qbanez
qbanez
Zaawansowany forumowicz

eurb napisał:

Autor zdjęcia decyduje czy chce je pokazać szerszej widowni na wielu portalach czy tylko na jednym w gronie osób zaprzyjaźnionych więc nie ma sensu uszczęśliwiać ludzi na siłę?

Nie rozumiem tego pytania, choć przeczytałem je parę razy...

A na marginesie:
A jeśli ja zadecydowałem (no i nie tylko ja), że moje fotki są na licencji cc-by, to jak najbardziej jest mi miło jak ktoś zamieszcza gdzieś moje prace (lecz gdy daje odnośnik do mojego floga), bo wtedy dzięki inicjatywie takiej osoby więcej osób trafi na moją galerię. Jakie są z tego niekorzyści? Jeśli są jakieś to nie ogarniam ich chyba tongue

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#22  2010-05-03 17:49:01

eurb
eurb
Forumowicz

qbanez napisał:

eurb napisał:

bo to nie miało być pytanie, przypadkiem mi ten znak na końcu się wklepał a nie zwróciłam uwagi big_smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#23  2010-05-03 19:46:37

niach
niach
Zaawansowany forumowicz

qbanez napisał:

eurb napisał:

A na marginesie:
A jeśli ja zadecydowałem (no i nie tylko ja), że moje fotki są na licencji cc-by, to jak najbardziej jest mi miło jak ktoś zamieszcza gdzieś moje prace (lecz gdy daje odnośnik do mojego floga), bo wtedy dzięki inicjatywie takiej osoby więcej osób trafi na moją galerię. Jakie są z tego niekorzyści? Jeśli są jakieś to nie ogarniam ich chyba tongue

Właśnie tak , miałam zamiar wklejać link do profilu z którego byłoby zdjęcie ,a zresztą NIC na siłę- kto chce niech pisze .

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#24  2010-05-03 20:18:29

eurb
eurb
Forumowicz

niach napisał:

Właśnie tak , miałam zamiar wklejać link do profilu z którego byłoby zdjęcie ,a zresztą NIC na siłę- kto chce niech pisze .

ja mam na nk w opisie podany linki do swoich stron zdjęciowych, tak samo na gg więc jak dla mnie to wystarczy, a inni ....  nie wiem. Wypowiadam się tylko w swoim imieniu smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2010-05-03 20:54:14

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#25  2010-05-03 20:54:14

mario
mario
Administrator

Szczerze mówiąc, to planowaliśmy niedługo uruchomienie specjalnych flogowych kont na blipie, twitterze, facebooku itp., żeby publikować newsy i promować najciekawsze zdjęcia i autorów. Oczywiście zamieszczone zdjęcia byłyby w niewielkim formacie z informacją o autorze i linkiem do jego strony.
Wydaje mi się, że byłoby to korzystne dla tych wyróżnionych osób, bo zyskaliby dodatkowych "widzów".
Skoro jednak nie każdy byłby z tego zadowolony, to musimy to jeszcze przemyśleć.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Stopka forum

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookie możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna / Regulamin / Reklama / Zarabiaj na flogu / Zgłoś problem/pytanie / Pomoc